Zenek Martyniuk i Marcin GrzegrzułkaMarcin Grzegrzułka
StoryEditor11 edycja „Balu u Szwagrów”

„Bal u Szwagrów” - jak się bawią rolnicy i mleczarze od Sokołowa po Garwolin? [FOTO]

03.12.2023., 14:00h
Chyba nikt, w tym także sam Marcin Grzegrzułka, nie spodziewał się, że organizowane przez niego bale dla rolników, a głównie producentów mleka pod nazwą „Bal u Szwagrów”, osiągną tak dużą popularność i zainteresowanie.

„Bal u Szwagrów” to spotkanie, które jednoczy hodowców i producentów mleka

W trakcie 5 lat udało się zorganizować aż 11 edycji „Balu u Szwagrów”, podczas których wystąpiło ok. 20 gwiazd muzyki disco polo, bo to właśnie one przyciągają tak szeroką rzeszę uczestników. Do tej pory rolnicy z dość rozległego terenu kilku powiatów województwa mazowieckiego mogli bawić się przy występach takich wykonawców jak: Top-one, B-QLL, R-Max, D-bomb, Marcin Siegieńczuk, Maxx Dance, Marioo, Bayera, Szpilki, Maxel, Skaner, Mega Dance, Focus, Zenek Martyniuk, Junior, Diadem, Impuls i Topky.

Zwykły bal nie jest już tak dużą atrakcją jak bal z gwiazdami muzyki tanecznej disco polo, np. sam Zenek Martyniuk. Jest to odskocznia od codzienności, okazja do zabawy i spotkań towarzyskich w gronie znajomych po fachu. To ważne, tym bardziej, że mamy coraz mniej okazji do spotkań. Co więcej, podczas bali łączymy przyjemne z pożytecznym, zbierając pieniądze na chore dzieci, co udało się przeprowadzić podczas trzech edycji powiedział Marcin Grzegrzułka.

Dziękuję żonie za wyrozumiałość, gdyż przygotowanie kolejnych edycji balu wymaga dużego zaangażowania i wtedy wiele obowiązków w naszym rodzinnym gospodarstwie jest na jej głowie. Dziękuję także wszystkim uczestnikom, bo bez was, by tych imprez nie było – dodał Marcin Grzegrzułka.

image

Zenek Martyniuk i Marcin Grzegrzułka

FOTO: Marcin Grzegrzułka

Każda edycja imprezy lepsza od poprzedniej!

Na „Balu u Szwagrów” zawsze dobrze się bawimy z żoną Urszulą, a uczestniczymy każdorazowo od piątej edycji. Jest to spotkanie, które jednoczy hodowców i producentów mleka, a także firmy, z którymi współpracujemy. Poprzeczka z imprezy na imprezę jest coraz wyżej zawieszona, ale Marcin Grzegrzułka ma kolejne pomysły i na pewno jeszcze nie raz nas zaskoczy – powiedział hodowca bydła mlecznego Daniel Śliński, wiceprezes MZHBiPM.

Bal tworzy niepowtarzalną atmosferę, jesteśmy wśród swoich i czujemy się tu dobrze, wiele osób przychodzi ze względu na występy gwiazd disco polo. Fajnie, że też na prawie każdej edycji są goście z programu „Rolnicy. Podlasie” – powiedział Marcin Boruc, dostawca mleka OSM Siedlce utrzymujący 150 krów we wsi Leśnogóra.

image

W środku Daniel Śliński

FOTO: Marcin Grzegrzułka

Oczywiście żadna edycja balu nie mogłaby się odbyć, gdyby nie sponsorzy, których Marcin Grzegrzułka z powodzeniem pozyskuje do współpracy, a wśród nich można wyróżnić takie firmy, jak: Radio DiscoParty.pl Spotkajmy się w Miastkowie, Rodzicewbiegu.pl Sławomir Kazimierski, Creative Video, Wokas – Autoryzowany dealer Massey Ferguson FHU MARBAR Niesadna, ABS Polska, SHiUZ Bydgoszcz, TASOMIX, Kobalt Konrad Krajewski, Blattin Polska, Agro Szewczyk, Wizal, Metal-Trans, OVERGroup, Am-Service Andrzej Muszyński.

Gdy usłyszeliśmy o inicjatywie balu, to od razu do niej przystąpiliśmy. Jest to bardzo dobra impreza, dająca możliwość odstresowania się od codziennego pędu i pobawienia w gronie związanym z rolnictwem przy występach znanych zespołów disco polo – powiedział jeden ze sponsorów Paweł Barciński, prowadzący rodzinną firmę MARBAR, zajmującą się dystrybucją nawozów od roku 1991 i będącą od tego roku autoryzowanym sprzedawcą produktów Nordkalk.

image

Grzegorz Baranowski

FOTO: Marcin Grzegrzułka

9 z 11 edycji balu odbyło się w Ziubiakowej Karczmie w miejscowości Nowa Pogorzel koło Mińska Mazowieckiego.

Gratuluję pomysłu na tak udany bal, każda kolejna edycja w moim odczuciu jest coraz lepsza – powiedział Artur Ziubiński, właściciel Ziubiakowej Karczmy.

Marcin Grzegrzułka nie tylko organizuje bale, ale też wycieczki autokarowe do gospodarstw uczestników programu telewizyjnego „Rolnicy. Podlasie”. Ponadto jest współorganizatorem imprezy „Spotkajmy się w Miastkowie”, znanej również pod nazwą „Festiwal Dobrych Ludzi”, gdzie formuła koncertów i festynu łączona jest z akcją charytatywną mającą na celu zebranie środków na leczenie ciężko chorych osób, głównie dzieci.

image

Zespół Topky

FOTO: Marcin Grzegrzułka

Na co dzień Marcin Grzegrzułka z żoną Dianą prowadzi gospodarstwo rolne we wsi Stary Zglechów (pow. miński). Mleko dostarcza do OSM Garwolin, w której pełni funkcję członka rady nadzorczej. Jest również prezesem powiatowego koła hodowców bydła mlecznego w strukturach MZHBiPM.

Utrzymujemy 150 sztuk bydła, w tym 85 krów o średniej wydajności 9 tys. kg mleka. Mieliśmy wyższą wydajność, przekraczającą 10 tys. kg mleka, ale w tym roku zaoszczędziliśmy na drogich paszach treściwych, w celu cięcia kosztów w dobie kryzysu mlecznego. Zajmuję się też usługami rolniczymi, m.in. w zakresie zbioru zbóż i zbioru traw przyczepą samozbierającą, jest to także siew traw, wapna czy też prasowanie prasą wielkogabarytową – zakończył Marcin Grzegrzułka.

Andrzej Rutkowski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. luty 2024 14:06