Region tradycyjnie charakteryzuje się dominacją Oceanii; jednakże obecnie pojawiają się szanse na rozwój nowych graczy, w tym Polski.
StoryEditorAnalizy rynkowe

Nasze mleczarnie mogą zwiększyć eksport poza UE. Ale będzie to trudne

12.10.2023., 15:00h
Według badania przeprowadzonego przez Rabobank, w obliczu spowolnienia gospodarki światowej, Azję Południowo-Wschodnią należy uznać za region korzystny dla eksporterów produktów mlecznych z Australii i Nowej Zelandii.

Z artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Azja Południowo-Wschodnia jest nadal atrakcyjnym rynkiem dla europejskiego mleczarstwa?
  • Czy polskie spółdzielnie mleczarskie mają szane na zwiekszenie swojego eksportu w tamtejsze regiony świata?
  • Czy lokalna produkcja mleka w Azji Południowo-Wschodniej jest w stanie wzrosnąć do tego stopnia, żeby uniezaleznić się od importu?

Czy ekspansja poza Europę wzmocni mleczarstwo w Unii?

Rabobank kładzie duży nacisk na perspektywę poprawy warunków na rynkach mleczarskich Filipin, Malezji, Tajlandii, Singapuru i Wietnamu, wykraczając poza tymczasowe wyzwania dotykające obecnie ten region świata. Według artykułu zatytułowanego "Azja Południowo-Wschodnia – w przejściu do lepszych czasów" wskazano, że Azja Południowo-Wschodnia będzie nadal oferować perspektywy wzrostu eksporterom produktów mleczarskich w dającej się przewidzieć przyszłości. Ma to również oczywiste implikacje dla polskich mleczarni, które powinny z tych badań wyciągnąć dla siebie korzystne wnioski.

Historycznie rzecz biorąc, od lat to właśnie Oceania zajmowała znaczącą pozycję pod względem eksportu produktów mlecznych do krajów azjat...

Pozostało 83% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. kwiecień 2024 01:20