Region tradycyjnie charakteryzuje się dominacją Oceanii; jednakże obecnie pojawiają się szanse na rozwój nowych graczy, w tym Polski.
StoryEditorAnalizy rynkowe

Nasze mleczarnie mogą zwiększyć eksport poza UE. Ale będzie to trudne

12.10.2023., 15:00h
Według badania przeprowadzonego przez Rabobank, w obliczu spowolnienia gospodarki światowej, Azję Południowo-Wschodnią należy uznać za region korzystny dla eksporterów produktów mlecznych z Australii i Nowej Zelandii.

Z artykułu dowiesz się:

  • Dlaczego Azja Południowo-Wschodnia jest nadal atrakcyjnym rynkiem dla europejskiego mleczarstwa?
  • Czy polskie spółdzielnie mleczarskie mają szane na zwiekszenie swojego eksportu w tamtejsze regiony świata?
  • Czy lokalna produkcja mleka w Azji Południowo-Wschodniej jest w stanie wzrosnąć do tego stopnia, żeby uniezaleznić się od importu?

Czy ekspansja poza Europę wzmocni mleczarstwo w Unii?

Rabobank kładzie duży nacisk na perspektywę poprawy warunków na rynkach mleczarskich Filipin, Malezji, Tajlandii, Singapuru i Wietnamu, wykraczając poza tymczasowe wyzwania dotykające obecnie ten region świata. Według artykułu zatytułowanego "Azja Południowo-Wschodnia – w przejściu do lepszych czasów" wskazano, że Azja Południowo-Wschodnia będzie nadal oferować perspektywy wzrostu eksporterom produktów mleczarskich w dającej się przewidzieć przyszłości. Ma to również oczywiste implikacje dla polskich mleczarni, które powinny z tych badań wyciągnąć dla siebie korzystne wnioski.

Historycznie rzecz biorąc, od lat to właśnie Oceania zajmowała znaczącą pozycję pod względem eksportu produktów mlecznych do krajów azjat...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
06. grudzień 2023 12:14