Serenadowy kącik zabaw na oddziale pediatrycznym lęborskiego szpitalafirmowe
StoryEditorSpółdzielnie mleczarskie

Serenadowy kącik zabaw w lęborskim szpitalu już otwarty!

09.03.2024., 14:30h
W ramach ogólnopolskiej akcji Serenada dla dzieci, 16 lutego br. otwarto Serenadowy kącik zabaw na oddziale pediatrycznym lęborskiego szpitala. Ta inicjatywa stanowi rezultat ogromnego zaangażowania głównie mieszkańców powiatu, ich rodzin i znajomych, którzy poprzez oddanie głosów na SPS ZOZ w Lęborku w konkursie Serenady umożliwili realizację tego projektu.

Nowy Serenadowy Kącik Zabaw w szpitalu w Lęborku został przekazany dzieciom

W uroczystym przekazaniu kącika zabaw uczestniczyli przedstawiciele Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w tym prezes – Paweł Gaca oraz Aneta Mostowiec – rzecznik prasowy, którzy wspólnie z dyrekcją lęborskiego szpitala symbolicznie przekazali miejsce dzieciom.

W konkursie zorganizowanym przez Spółdzielczą Mleczarnię Spomlek w listopadzie i w grudniu 2023 roku uczestniczyło 20 placówek medycznych z całego kraju. Dzięki wsparciu społeczności internetowego głosowania, lęborski szpital zdobył największą liczbę głosów – łącznie 56 617 wśród wszystkich 20 uczestników konkursu w skali kraju (w konkursie na 20 placówek oddano 353 tysiące 140 głosów).

Mamy taką tradycję, że w każdym sezonie konkursu otwieramy oficjalnie nasz kącik w miejscowości, w której oddano najwięcej głosów. Tym razem jest to Lębork, z czego bardzo się cieszymy. Największym powodem do zadowolenia będzie radość dzieci, które z tego kącika będą mogły korzystać – powiedział na otwarciu Paweł Gaca, prezes SM Spomlek.

Gdzie powstaną kolejne Serenadowe Kąciki Zabaw dla dzieci?

Po Lęborku i Dziekanowie Leśnym, kolejne kąciki w ramach akcji powstaną w Bartoszycach, Pasłęku, Malborku i Środzie Wielkopolskiej. Inicjatywa serenadowych kącików zabaw trwa od 6 lat i do tej pory udało się stworzyć ponad 30 miejsc zabawy dla dzieci w różnych rejonach Polski.

Takie miejsca przyjazne dzieciom z reguły później same się rozbudowują, dzięki współpracy z różnymi podmiotami lub w ramach inicjatywy samych szpitali, zapewniając dzieciom chwile radości i poprawiając samopoczucie, co wspiera proces terapeutyczny. Poza tym nasza inicjatywa mobilizuje do wspólnego działania – głosowania lokalnych środowisk, które jednoczy ludzi wokół idei, jaką jest tworzenie przyjaznych miejsc w placówkach zdrowia. Piękne jest to, że ludzie odrzucają wtedy swoje poglądy, upodobania i razem dążą do celu – uśmiechu dzieci, które dzięki zabawie mogą choć na chwilę zapomnieć o chorobie i dolegliwościach – tłumaczyła Aneta Mostowiec, rzeczniczka prasowa firmy.

image

Serenadowy kącik zabaw na oddziale pediatrycznym lęborskiego szpitala

FOTO: firmowe

Na czym polega akcja "Serenada dla dzieci"?

Ogólnopolska akcja Serenada dla dzieci to przykład działania prospołecznego, którego celem jest stworzenie przyjaznych miejsc dla dzieci w szpitalach oraz zaangażowanie społeczności lokalnych w wspieranie lokalnych placówek medycznych. Akcja jest także wyrazem społecznej odpowiedzialności biznesu, którą mleczarnia Spomlek realizuje poprzez różnorodne inicjatywy na rzecz społeczności, w których działa.

Beata Dąbrowska

image
Spółdzielnie mleczarskie

SM Spomlek stworzy Serenadowych kącików zabaw dla dzieci w 5 szpitalach. Gdzie powstaną?

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
14. czerwiec 2024 15:12