Podczas III Łódzkiego Festiwalu Mleka nie zabrakło przepysznych, mlecznych specjałów z okolicznych mleczarń i świetnej zabawy.TPR
StoryEditorIII Łódzki Festiwal Mleka

Super Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Zobacz relację [FOTO]

18.06.2024., 13:00h
W ubiegłą niedzielę targowisko w Wieluniu zamieniło się królestwo mleka i mlecznych wyrobów. Podczas III Łódzkiego Festiwalu Mleka nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, przepysznych, mlecznych specjałów gospodyń z okolicznych KGW i świetnej zabawy podczas koncertów.

Szampańska zabawa i mleczne pyszności podczas III Łódzkiego Festiwalu Mleka w Wieluniu

W niedzielę 16 czerwca targowisko w Wieluniu zamieniło się w krainę mlekiem płynącą, a to za sprawą trzeciej już edycji Łódzkiego Festiwalu Mleka, który cyklicznie odbywa się w województwie łódzkim.

image
Gospodynie z KGW Goszczanów
FOTO: KGW Goszczanów

Na jeden dzień festiwalowy plac wypełnił się stoiskami licznie przybyłych mleczarń, kół gospodyń wiejskich oraz producentów maszyn rolniczych, którzy zaprezentowali nowinki technologiczne związane z branżą mleczarską.

Podczas tegorocznego festiwalu, aż 40 kół gospodyń wiejskich wzięło udział w konkursie kulinarnym, których specjały można było skosztować podczas degustacji.

image
Kolorowe stoisko OSM Łask przyciągało licznych gości
FOTO: OSM Łask
image
Nie zabrakło też gospodyń z KGW Sięganowianki
FOTO: KGW Sięganowianki

Liczne atrakcje dla najmłodszych i piłkarskie emocje

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych uczestnikach imprezy oraz wiernych kibicach śledzących Euro 2024, dla których przygotowali dmuchany park zabaw, animacje gry oraz zabawy. Z kolei w specjalnej strefie kibica odwiedzajacy mogli śledzić na dużym ekranie mecz Polska – Holandia.

Finał festiwalu zwieńczyły koncerty polskich gwiazd -  zespołu Power Play, Sarsy oraz Ani Wyszkoni.

image
Na Festiwalu nie mogło zabraknąć SDM Wieluń i kultowego serka Mój Ulubiony
FOTO: SDM Wieluń

kd

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. lipiec 2024 07:13