StoryEditorWiadomości z branży

Okazaja do zmian w kołach PZHBiPM

22.10.2019., 13:10h
Niedługo rozpoczną się Walne Zebrania Wyborcze w kołach Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Karol Faszczewski – hodowca z miejscowości Wnory Wiechy, zachęca wszystkich członków podlaskich kół do wzięcia udziału w tych wyborach. Uważa, że nadchodzi okazja do wprowadzenia zmian w zarządach kół i co za tym idzie, w działaniach podejmowanych przez Podlaski Związek Hodowców Bydła i Producentów Mleka.
Zachęcam wszystkich członków kół hodowców z Podlasia do licznego uczestnictwa w wyborach do władz kół. Pojawiła się ostatnio informacja, że w wyborach mogą uczestniczyć tylko ci członkowie, którzy mają opłacone składki członkowskie. Zgodnie ze statutem, może głosować hodowca, który nie został wykluczony ze Związku za nieuregulowanie składek po dwukrotnym upomnieniu, czyli praktycznie każdy członek PZHBiPM. Regulamin Walnego w tej kwestii musi być zgodny ze statutem Związku. Uczulam, aby przy rozpoczęciu Walnego Zebrania Wyborczego, wybrać odpowiednie osoby na przewodniczącego i sekretarza spotkania. Należy także dążyć do tego, by wybory odbywały się tylko w głosowaniu tajnym – apeluje Karol Faszczewski.

Wykluczenie z członkostwa

Na łamach naszego „Tygodnika” wielokrotnie opisywaliśmy zastrzeżenia Karola Faszczewskiego do przeprowadzonych – 28 października 2015 roku – wyborów delegatów z koła wysokomazowieckiego na Walny Zjazd Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Karol Faszczewski złożył także wniosek o odwołanie zarządu koła w Wysokiem Mazowieckiem. Zaś Sąd Koleżeński Podlaskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka, wykluczył go z członkostwa. Wspólnie z innym wykluczonym hodowcą dochodzi swoich praw w sądzie. O wyroku w tej sprawie poinformujemy państwa na naszych łamach.

Józef Nuckowski
Zdjęcie: Pixabay

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
13. lipiec 2024 23:36