Ruszyła Podlaska Szkoła Młodych Hodowców 2024 [FOTO, WIDEO]PZHBiPM/Canva
StoryEditorSzepietowo 2024

Ruszyła Podlaska Szkoła Młodych Hodowców 2024 [FOTO, WIDEO]

26.06.2024., 15:00h
Ruszyła Podlaska Szkoła Młodych Hodowców. Młodzi adepci mają za sobą pierwszy dzień zmagań. Jak im poszło?

Podlaska Szkoła Młodych Hodowców

Od kilku lat przed rozpoczęciem Wystawy Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie prowadzona jest Szkoła Młodych Hodowców. Tegoroczna już wystartował i zgromadziła wielu zainteresowanych adeptów rolnictwa chcących zgłębić swoją wiedzę na temat fittingu, czyli serwisu pielęgnacyjnego dla krów, podczas którego zwierzę jest przygotowywane do wystaw, pokazów i zdjęć.

Kiedy jest wystawa w Szepietowie?

Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie została zaplanowana na weekend od 29 do 30 czerwca br. Na 3 dni przed wydarzeniem w Podlaskiej Szkole Młodych Hodowców trwa intensywna nauka. Uczestnicy uczą się, jak w prawidłowy sposób umyć i ostrzyc zwierzęta przed wystawą oraz jak przygotować dla nich legowisko i oprowadzić po wybiegu. Swoje umiejętności będą prezentowali podczas konkursu młodych hodowców, który jest organizowany w kategorii senior i junior.

Kto zwyciężył konkurs młodych hodowców w 2023?

W roku 2023 zwycięzcą konkursu dla młodych hodowców w kategorii senior został Błażej Góralczyk, który nie tylko okazał się najlepszym uczestnikiem szkoły, ale również liderem najlepszej z trzech ośmioosobowych grup. Drugie miejsce na podium w starszej grupie zajęła Joanna Kurzyna, która jednocześnie zajęła trzecie miejsce w strzyżeniu. Na pozycji trzeciej w grupie seniorów, w oprowadzaniu i strzyżeniu uplasowała się Amelia Nowik. W kategorii juniorów zwyciężczynią w oprowadzaniu na ringu została Anna Aleksiejczuk-Szotko, drugie miejsce przypadło w udziale Kacprowi Napiórkowskiemu, a trzecie Szymonowi Skupowi.

Przeczytaj więcej o konkursie młodych hodowców:

image
Wystawa Zwierząt Hodowlanych w Szepietowie 2023

Podlaska Szkoła Młodych Hodowców, czyli jak przygotować krowy do prezentacji na ringu

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Facebook/PODR w Szepietowie

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. lipiec 2024 19:34