StoryEditorWiadomości rolnicze

X Święto Mleka w Garwolinie pełne atrakcji [FOTO]

10.09.2021., 11:09h
X Święto Mleka zorganizowane przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Garwolinie i Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny przyciągnęło tłumy mieszkańców Garwolina i fanów mleka. Impreza ma zachęcać dorosłych, młodzież i dzieci do picia mleka i spożywania produktów mleczarskich.

W ostatnią niedzielę sierpnia 2021 r. na Terenach Rekreacyjnych „Zarzecze” w Garwolinie odbyło się jubileuszowe X Święto Mleka. Rodzinny piknik co roku organizowany jest przez Okręgową Spółdzielnię Mleczarską w Garwolinie i Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny i z roku na rok przyciąga tłumy mieszkańców. Impreza dofinansowana jest ze środków Funduszu Promocji Mleka. Partnerami wydarzenia są burmistrz Miasta Garwolina, starosta powiatu garwolińskiego oraz Centrum Sportu i Kultury.

Wiceprezes OSM Garwolin: Pijmy mleko i bądźmy zdrowi

Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Hanna Dębowska – wiceprezes do spraw handlu OSM Garwolin, Waldemar Paziewski – prezes zarządu OSM Garwolin, Waldemar Broś – prezes KZSM.

Hanna Dębowska zwracając się do przybyłych powiedziała m.in.:

– Cieszę się, że po raz 10 spotykamy się z państwem na tej imprezie. Dziękujemy państwu za przybycie. Dzisiejszym świętem chcemy zachęcić dorosłych, młodzież i dzieci do picia mleka i spożywania produktów mleczarskich. Już w starożytności mleko uznawano za coś wyjątkowego. Hipokrates zwany ojcem medycyny uważał, że mleko jest produktem prawie doskonałym, najważniejszym i najbardziej wartościowym pokarmem. Mleko od dawna pili nasi dziadkowie i pradziadkowie i byli zdrowi, więc i my pijmy mleko i bądźmy zdrowi. Chciałabym, by państwo z dzisiejszej imprezy zapamiętali trzy najważniejsze rzeczy o mleku:

  • mleko to najważniejszy produkt w codziennej diecie człowieka,
  • jest najbardziej odżywcze, zawiera wszystkie niezbędne dla organizmu składniki dostarczając przede wszystkim wapnia, witamin oraz składników mineralnych,
  • 2 szklanki mleka, kefiru lub jogurtu pokrywają dzienne zapotrzebowanie na wapń.

OSM Garwolin to Mleczarski Producent Dwudziestolecia „Najwyższa Jakość”. Na naszych wyrobach znajdują się znaki: „Produkt Polski”, „Wolne od GM0” oraz znaki „Wysoka” i „Najwyższa jakość”. Nasze wyroby wytwarzane są z najwyższej jakości mleka zgodnie ze standardami systemu jakości IFS, Kosher, Jakość Tradycja, jak również wyróżnione znakiem Poznaj Dobrą Żywność.

Waldemar Paziewski, prezes OSM Garwolin cieszył się, że tak wiele osób przybyło na Święto Mleka w Garwolinie

Następnie do przybyłych zwrócił się Waldemar Paziewski, który na początku swojego wystąpienia wymienił zaproszonych gości. Na długiej liście znaleźli się m.in.: Marek Ziędalski – wicestarosta powiatu garwolińskiego, Marcin Kołodziejczyk – wójta gminy Garwolin, profesor Wojciech Cichy z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, współzałożyciel Fundacji Mleko dla Szkół, Mleko dla Zdrowia, Krzysztof Wróblewski – redaktor naczelny „Tygodnika Poradnika Rolniczego”, Jan Dworniak – biegły rewident, Marcin Jaroń – kierownik ARiMR Oddział Garwolin. Podziękował również Przedsiębiorstwu Produkcji Lodów Koral Józef Koral oraz Lodziarni Firmowej Grycan za nieodpłatne dostarczenie lodów. Na zakończenie życzył wszystkim udanej imprezy.

– Życzę wszystkim przybyłym miłego popołudnia oraz wieczoru. Cieszy mnie duża frekwencja i mam nadzieję, że dopisze nam pogoda. Jeszcze raz życzę państwu udanej zabawy, skorzystania z przygotowanych atrakcji, degustacji naszych produktów.

Jakie atrakcje przygpotowali organizatorzy podczas Święta Mleka w Garwolinie?

Organizatorzy jubileuszowej edycji Święta Mleka przygotowali moc atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych. Przybyli na Zarzecze mogli obejrzeć m.in.:

  • występy zespołu tanecznego No Name,
  • spektakl dla dzieci,
  • pokazy kulinarne.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkursy rodzinno-sportowe: wyścig na tubach, sztafeta sportowa czy mleczni testerzy. Nie zabrakło pokazu pirotechnicznego czy też koncertu zespołu Power Boy.

Największym zainteresowaniem najmłodszych uczestników pikniku cieszyło się: wesołe miasteczko, stoiska: fryzjerskie, malowania twarzy, tworzenia brokatowych tatuaży. Długa kolejka stała przed studiem charakteryzacji i Fotobudką. Nieco starsi brali udział w warsztatach strzelania z łuku.

Ireneusz Oleszczyński

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
15. grudzień 2024 08:50