StoryEditorFotowoltaika

Czy rolnik dostanie ulgę w podatku za panele na dachu domu?

03.12.2019., 16:12h
Co jeśli zamierzasz zainstalować panele fotowoltaiczne na dachu budynku mieszkalnego ponieważ budynek gospodarczy nie wchodzi w grę. Czy będzie Ci przysługiwać ulga inwestycyjna w podatku rolnym? Na to pytanie odpowiada Alicja Moroz.
Zamierzam kupić za własne środki i zainstalować na dachu budynku mieszkalnego panele fotowoltaiczne. Nie mam możliwości zainstalowania tego urządzenia na budynkach gospodarczych, gdyż są pokryte eternitem, który w przyszłości musi być wymieniony. W gospodarstwie mam jeden licznik energii i brak jest możliwości rozdzielenia zużycia energii ze względu na jeden punkt jej dostarczenia. Czy będzie mi z tego tytułu przysługiwać ulga inwestycyjna w podatku rolnym? W urzędzie gminy powiedziano mi, że nie, bo musiałbym zamontować instalację na budynku gospodarskim.

Zamontowanie paneli na budynku gospodarczym nie jest warunkiem ulgi

Ulga powinna zostać Panu przyznana. Jeśli nie, należy odwołać się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, a jeśli ono utrzyma w mocy niekorzystną decyzję, trzeba będzie wnieść skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Artykuł 13 ust. 1 ustawy z 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym wskazuje, że podatnikom podatku rolnego przysługuje ulga inwestycyjna z tytułu wydatków poniesionych m.in. na zakup i zainstalowanie urządzeń do wykorzystywania na cele produkcyjne naturalnych źródeł energii (wiatru, biogazu...
Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. wrzesień 2023 09:28