ARiMR wypłaca zaległe dopłaty! Ilu rolników dostało już pieniądze?Justyna Czupryniak/Canva
StoryEditorDopłaty dla rolników

ARiMR wypłaca zaległe dopłaty! Ilu rolników dostało już pieniądze?

14.12.2023., 17:52h
ARiMR wreszcie wypłaca rolnikom zaległe dopłaty do zbóż i rzepaku. Niestety, tempo wypłat jest powolne. Jeśli utrzyma się na obecnym poziomie, nie wszyscy rolnicy otrzymają przelew przed Gwiazdką, jak obiecywała minister rolnictwa Anna Gembicka.

51 tysięcy rolników czeka na dopłaty. ARiMR wysyła pierwsze przelewy

Prawie 51 tysięcy rolników, dla których zabrakło pieniędzy na dopłaty do zbóż i rzepaku, czeka na przelew z ARiMR. Była już minister rolnictwa Anna Gembicka obiecała im, że otrzymają wsparcie do połowy grudnia.

Dziś ARiMR poinformowała, że płatności wystartowały 12 grudnia, a do 14 grudnia na konta 3,6 tys. rolników wpłynęło 45,5 mln zł. Tempo wypłat jest więc słabe. Jeśli utrzymałoby się na tym poziomie, to wszyscy rolnicy dostaliby pieniądze dopiero... za miesiąc. W ramach tego wsparcia ARiMR ma wypłacić rolnikom 610 mln zł. 

Rolnicy dostali odmowne decyzje ws. dopłat z ARiMR

Przypomnijmy. Dopłaty, które teraz wypłaca ARiMR dotyczą naboru zakończonego 31 października. Wsparcie skierowane było do rolników, którzy ubiegali się o pomoc do zbóż i rzepaku w ramach naboru prowadzonego do 31 lipca 2023 r., spełnili warunki, ale nie otrzymali dofinansowania, bo zabrakło pieniędzy. 

Zgodnie z przepisami ci rolnicy, dla których nie starczyło wówczas pieniędzy, musieli otrzymać decyzje o odmowie przyznania pomocy, by złożone przez nich wnioski mogły być rozpatrywane w ramach dodatkowego naboru.

TUTAj: 

image
ARiMR odmawia rolnikom dopłat

Dopłaty do zbóż i rzepaku: ARiMR wysyła rolnikom odmowy. Jak to tłumaczy?

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. czerwiec 2024 23:09