Startują dopłaty do nawozów. Jakie warunki i jakie stawki?PWR/Canva
StoryEditorDopłaty do nawozów

Startują dopłaty do nawozów. Jakie warunki i stawki?

07.06.2023., 14:06h
Rusza nabór wniosków o dopłaty do nawozów. Kiedy i gdzie rolnik powinien złożyć wniosek o wsparcie? Co dołączyć do wniosku?

Ruszają dopłaty do nawozów

W następnym tygodniu ARiMR rozpoczyna nabór wniosków o dopłaty do nawozów. Poinformował o tym minister rolnictwa Robert Telus.

- Na początku następnego tygodnia, w poniedziałek lub we wtorek rozpoczniemy nabór wniosków o dopłaty do nawozów. Dogrywane są jeszcze pewne szczegóły - wyjaśnił szef resortu rolnictwa. Oznacza to, że ARiMR rozpocznie przyjmowanie wniosków 12 lub 13 czerwca.

UWAGA!!! [AKTUALIZACJA: 12.06.2023 ARiMR rozpoczęła przyjmowanie wniosków. Szczegóły i wniosek do pobrania znajdziesz TUTAJ].

Jaki termin zakupu uprawnia do otrzymania dopłat do nawozów?

Dopłaty do nawozów będą przysługiwały rolnikom, którzy od 16 maja 2022 r. do 31 marca 2023 r. zakupili nawozy mineralne inne niż wapno nawozowe i wapno nawozowe zawierające magnez. Ale rolnicy apelują, by termin ten został wydłużony - nawet do 30 czerwca 2023. Wnioskują o to izby rolnicze, bo wielu rolników zakupiło nawozy w kwietniu i maju. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Jakie są stawki dopłat do nawozów?

Rolnicy otrzymają dopłaty w wysokości 500 zł do hektara upraw rolnych oraz 250 zł do hektara łąk i pastwisk. Pomoc będzie przysługiwała do 300 ha.

Kiedy i gdzie należy złożyć wniosek o dopłaty do nawozów?

Rolnik będzie mógł złożyć wniosek o dopłaty do nawozów już w następnym tygodniu w ARiMR. O dokładnej dacie poinformujemy na łamach portalu.

Do wniosku o pomoc rolnik musi dołączyć faktury bądź ich duplikaty lub imienne dokumenty księgowe dokumentujące zakup nawozów we wskazanym okresie.

Kiedy rolnicy dostaną dopłaty do nawozów?

KE zastrzegła, że Polska musi wypłacić rolnikom dopłaty do nawozów do 31 grudnia 2023 r.

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. lipiec 2024 04:14