sprzedaż ziemi rolnej grunty pieniądzeCanva
StoryEditorIntegrowana produkcji roślin

Ważne zmiany w ekoschemacie Integrowana produkcji roślin. Łatwiej o dopłaty

27.05.2024., 16:11h
Będą zmiany w ekoschemacie Integrowana produkcji roślin. Rolnikowi łatwiej będzie się ubiegać o dopłaty. Co dokładnie się zmieni?

Integrowana produkcji roślin: rząd wprowadza zmiany w ekoschemacie

Będą zmiany w ekoschemacie Integrowana produkcji roślin. Ministerstwo rolnictwa chce uprościć procedury ubiegania się o tę płatność. W myśl nowych przepisów rolnik będzie mógł zgłosić zainteresowanie przystąpieniem do systemu do 14, a nie jak do tej pory do 30 dni przed siewem roślin.

Będzie też możliwość przyjęcia przez podmiot certyfikujący zgłoszenia po upływie terminu, jeżeli nie wpłynie to na możliwość kontroli i nadzoru.

Poza tym ministerstwo rolnictwa proponuje rezygnację z dodatkowego wnioskowania o certyfikat poświadczający prowadzenie produkcji zgodnie z zasadami integrowanej produkcji roślin. Zmienione mają być też terminy przekazywania przez podmioty certyfikujące wykazu producentów do ARiMR.

Zapowiedź tych zmian ukazała się 27 maja w wykazie prac legislacyjnych. 

Ekoschemat "Integrowana Produkcja Roślin" bez informacji o odmianie

Przypomnijmy. W kwietniu ministerstwo rolnictwa zaproponowało, by rolnicy ubiegający się o dopłaty w ramach ekoschematu Integrowana Produkcja nie musieli przekazywać do ARiMR informacji o uprawianej odmianie. Pisaliśmy o tym TUTAJ: 

image
Dopłaty bezpośrednie

Ekoschemat Integrowana Produkcja do zmiany. Rolnik łatwiej dostanie dopłaty

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
16. czerwiec 2024 13:16