StoryEditorPieniądze dla rolnika

Dotacje dla rolników: do 80 zł za prosię. Do kiedy i jakie warunki?

11.07.2022., 07:07h
Nieubłaganie zbliża się końcowy termin, w którym producenci świń do biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania mogą składać wnioski o dotacje za każdą świnię urodzoną w gospodarstwie.

Kto może wystąpić o dotacje?

O dotacje wystąpić może producent świń, który 1 kwietnia 2022 r. prowadził gospodarstwo.

Pomocą zostaną objęte jedynie świnie urodzone między 1 kwietnia a 30 czerwca br., oznakowane i zgłoszone do 15 lipca br. w systemie IRZ.

80 złotych za każdą urodzoną świnię

Wysokość pomocy wynosi 80 zł za każdą świnię urodzoną w gospodarstwie we wskazanym okresie, jednak nie więcej niż za 2 tys. sztuk. Rolnik może złożyć tylko jeden wniosek, na którym powinien uwzględnić wszystkie urodzone we wskazanym okresie prosięta.

Gdzie składać wnioski?

Wnioski o udzielenie pomocy można składać od 2 do 15 lipca br. do biura powiatowego ARiMR właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta świń na formularzu udostępnionym na stronie internetowej ARiMR.

Za termin złożenia wniosku, niezależnie od sposobu dostarczenia, uznaje się datę wpływu dokumentu do biura powiatowego, właściwego ze względu na miejsce zamieszkania lub siedzibę producenta trzody chlewnej. Nabór rozpoczął się 2 lipca. Na razie do ARiMR wpłynęło ok. 800 wniosków o pomoc.

Magdalena Szymańska
fot. arch. red.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. luty 2024 15:12