250 tys. zł dotacji na zakup nowych maszyn rolniczych. Jakie warunki?fot. T. Ślęzak
StoryEditorModernizacja gospodarstw rolnych

250 tys. zł dotacji na zakup nowych maszyn rolniczych. Jakie warunki?

22.05.2023., 16:10h
Już wkrótce ARiMR rozpocznie nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych” w obszarze d, czyli m.in. na zakup maszyn rolniczych. Na jakich warunkach rolnik będzie mógł otrzymać dotacje?

Od 5 czerwca startuje Modernizacja gospodarstw rolnych

Między 5 czerwca a 5 lipca odbędzie się jeszcze jeden nabór wniosków na „Modernizację gospodarstw rolnych” z PROW 2014–2020 dla rolników chcących zainwestować w maszyny lub przeprowadzić inwestycje związane z budynkami inwentarskimi lub paszowymi.

Do 600 tys. złotych dotacji na inwestycje w budynki inwentarskie i magazyny

Po zmianie przepisów pod koniec ubiegłego roku w przypadku inwestycji związanych bezpośrednio z budową i modernizacją budynków inwentarskich lub adaptacją innych istniejących w gospodarstwie budynków na budynki inwentarskie bądź budową lub modernizacją magazynów paszowych w gospodarstwach, w których prowadzona jest produkcja zwierzęca, limit wsparcia wynosi 600 tys. zł.

Do 250 tys. złotych dotacji na nowe maszyny rolnicze

Limit dla rolników, którzy chcą zainwestować w maszyny i urządzenia niezwiązane z produkcją zwierzęcą, wynosi 250 tys. zł. Są to limity na jednego beneficjenta w ramach obszaru D w całym PROW 2014–2020. Rolnicy, którzy już korzystali z tego wsparcia, mają jeszcze szansę na sięgnięcie po pomoc w ramach nowych limitów.

Wysokość dofinansowania się nie zmieniła i w przypadku młodych rolników oraz inwestycji zbiorowych wynosi 60% kosztów kwalifikowalnych, a pozostałych rolników – 50% kosztów.

Jeszcze jeden nabór dotacji PROW

W tym roku zaplanowano również jeszcze jeden nabór wniosków z PROW na wsparcie budowy płyt obornikowych i zbiorników na gnojówkę i gnojowicę. Ma się odbyć we wrześniu lub październiku.

Magdalena Szymańska

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. czerwiec 2024 11:46