Ministerstwo rolnictwa chce uruchomić tanie kredyty konsolidacyjne dla rolników.MRiRW
StoryEditorPomoc dla zadłużonych rolników

Będą tanie kredyty konsolidacyjne dla rolników. Rząd szykuje program

05.06.2024., 14:16h
Ministerstwo rolnictwa chce uruchomić tanie kredyty konsolidacyjne dla rolników. Ma to pomóc w ustabilizowaniu trudnej sytuacji finansowej zadłużonych gospodarstw.

Minister zapowiada tanie kredyty konsolidacyjne dla rolników

Sytuacja w rolnictwie jest bardzo trudna. Wielu rolników wpadło w pętlę zadłużeniową. W zawiązku z tym 3 czerwca minister rolnictwa Czesław Siekierski zapowiedział uruchomienie kredytów konsolidacyjnych dla rolników z dopłatą z budżetu państwa.

- Jest szereg gospodarstw rolnych, które są dotknięte zadłużeniem, grozi upadłość, albo już są w procesie upadłości. Stąd chcemy wprowadzić kredyt konsolidacyjny ze wsparciem finansowym z budżetu. To najtańsza formy pomocy dla gospodarstw zagrożonych upadłością. Decyzja ta pozostaje również w kompetencji innych resortów, np. ministra finansów, ale myślę że w tej sprawie zyskamy poparcie całego rządu - stwierdził Siekierski podczas spotkania marszałka Sejmu z rolnikami.

Rolnicy domagają się kredytów konsolidacyjnych na 25 lat

Minister rolnictwa poinformował, że program konsolidacji kredytowej zostanie opracowany w tym roku. Nie zdradził jednak szczegółów tej formy pomocy, głownie wysokości oprocentowania Obecni na spotkaniu rolnicy domagali się uruchomienia kredytów konsolidacyjnych dla rolników z niskim oprocentowaniem na 25 lat. To ich zdaniem pozwoliłby na utrzymanie stabilności produkcji gospodarstw.

image
Kredyty klęskowe

Ruszają kredyty klęskowe 0,5 proc. z dopłatą ARiMR. Jakie warunki?

Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. czerwiec 2024 18:59