aplikacja suszowa nie działa poprawnie
StoryEditorPomoc suszowa 2023

Rolnicy znów mają problem z aplikacją suszową. "Od soboty nie importuje danych z eWniosekPlus"

12.10.2023., 14:57h
Rolnicy alarmują, że aplikacja suszowa znów nie działa poprawnie. - Od soboty aplikacja nie importuje danych z eWniosekPlus. Nie można wysłać wniosku suszowego - denerwuje się pan Adam, rolnik z woj. łódzkiego. Takich głosów w całej Polsce jest niestety dużo więcej.

Od 20 września rolnicy składają wnioski o szacowanie strat suszowych poprzez aplikację. Okazuje się jednak, że znów nie działa poprawnie. Wczoraj pisaliśmy o tym, że jeśli rolnik posiada grunty rolne w różnych gminach, to aplikacja policzy mu straty tylko w jednej, przez co nie otrzyma pełnej pomocy suszowej.

Rolnik z woj. łódzkiego: nie można wysłać wniosku suszowego

Dziś z kolei zgłosił się do nas Pan Adam z woj. łódzkiego, który od kilku dni ma problem, bo aplikacja nie zaciąga danych z ARiMR i prosi w trakcie jednej sesji nawet o kilka SMS-ów weryfikacyjnych. Przez to nie może wysłać wniosku o szacowanie strat suszowych.

- Piszę do Was, bo jako zwykły obywatel nic nie zdziałam, a na stronach gov.pl nie ma nawet zakładki pomoc. Od soboty przestało to działać tak jak działało. Teraz aplikacja woła po kilka SMS-ów weryfikacyjnych, a dodatkowo nie importuje danych z aplikacji eWniosekPlus (wyrzuca błąd). Nie można wysłać wniosku suszowego. Potwierdziło mi to kilku znajomych - alarmuje pan Adam.

Rolnicy alarmują: od soboty aplikacja suszowa nie wczytuje danych z ARiMR

Niestety, podobne problemy sygnalizują także inni rolnicy z całej Polski. Na Facebooku roi się od wpisów, z których wynika, że aplikacja nie działa poprawnie.

- Ja mam problem od soboty. Na ostatnim etapie nie wczytuje danych z eWniosekPlus - tłumaczy pani Karolina.

- Nie ma możliwości dodania produkcji zwierzęcej z IRZ – pisze pani Joanna.

- Aplikacja błędnie importuje dane z IRZplus. Pojawiają się zwierzęta, które zostały wyrejestrowane kilka lat temu – zaznacza pani Agnieszka. 

- Nie ma możliwości wybrania facelii oraz seradeli na ugorze z uprawą – twierdzi pani Sylwia.

- Po zalogowaniu do aplikacji pojawia się komunikat, że "coś poszło nie tak". Nie mam możliwości uzupełnienia czegokolwiek – denerwuje się pan Tomasz.

- Podczas ostatniego kroku wysłania wniosku nie mogę pobrać działek z eWniosekPlus. Za każdym razem pojawia mi się komunikat o niepowodzeniu – pisze pan Sławek. 

- Od wczoraj aplikacja suszowa nie działa. Początkowo nie zaciągała danych z ARiMR o działkach i uprawach oraz o zwierzętach, a od dziś jest postęp - już z poziomu Profilu Zaufanego się nie otwiera – alarmuje kolejny Internauta.

Zapytaliśmy więc ministerstwo rolnictwa i Centralny Ośrodek Informatyki, który obsługuje aplikację, kiedy usterki zostaną usunięte. Czekamy na odpowiedź. 

image
Pomoc suszowa 2023

Pomoc suszowa 2023: aplikacja znów szwankuje. Zagrożone wsparcie dla części rolników

​Kamila Szałaj

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 14:02