StoryEditorMateriał promocyjny

Rolnictwo cyfrowe – Ile można zaoszczędzić?

18.11.2020., 09:11h
Cyfryzacja rolnictwa to jedyny sposób, dzięki któremu można zwiększyć konkurencyjność produkcji rolnej, nawet w pierwszych dwóch latach od wdrożenia. Większość rozwiązać optymalizacyjnych każe czekać na efekty nawet dziesięć lat, dlatego cyfryzacja rolnictwa jest tematem, któremu warto poświęcić kilka chwil.

Ograniczenie strat w trzech kluczowych obszarach rolnictwa

Pierwszym obszarem jest planowanie produkcji – już na tym etapie zastosowanie oprogramowania do zarządzania produkcją rolniczą może zmniejszyć straty nawet o 30%. Współpracując z tysiącami rolników potwierdziliśmy, że właściwe wykorzystanie oprogramowania AGRIVI zmniejsza straty odczuwalne podczas używania nawozów, środków ochrony roślin czy innych środków do produkcji nawet o jedną trzecią.

Monitorowanie upraw

Zbyt późna reakcja lub jej brak na pojawiające się zagrożenie może przynieść do 40% strat w naszych plonach rocznie. Wykorzystując monitoring upraw, jaki oferuje AGRIVI mamy pod stałą kontrolą warunki pogodowe, a dzięki ostrzeżeniom w aplikacji możemy, szybko zareagować na okoliczność pojawienia się szkodników czy chorób aplikując odpowiednie zabiegi na nasze uprawy.

Sprzedaż plonów

Coraz częściej podczas sprzedaży, oczekuje się od rolników udokumentowania przebiegu uprawy. Rolnicy zobowiązani są wykazać, kiedy i gdzie roślina została zasiana, w jaki sposób była prowadzona uprawa, a nawet jakie środki ochrony roślin zostały wykorzystane. Bez wsparcia w postaci cyfryzacji trudno w przejrzysty sposób przedstawić wymagane informacje, a co za tym idzie uzyskać wyższą cenę za swoje produkty.

AGRIVI dostępne jest w wersji na komputer i smartfon

AGRIVI dostępne w wersji na komputer i smartfon

Wdrożenie oprogramowania AGRIVI nie jest trudne, z naszego narzędzia może korzystać każdy niezależnie od wielkości gospodarstwa. Dzięki wersji dostępnej zarówno na komputery stacjonarne, jak i smartfony, w każdym momencie możemy wprowadzać, analizować dane czy sprawdzać alerty. Jedyne, do czego trzeba się przyzwyczaić to systematyczne wprowadzania danych. Motywacją niech będzie możliwość zwiększenia zysków z produkcji nawet o 100%!

Rolnictwo cyfrowe na świecie

AGRIVI jest jednym z wiodących rozwiązań na świecie, korzystają z niego rolnicy w ponad 100 krajach.
U nas jest dostępna polska wersja oprogramowania, aby rozpocząć swoją przygodę z AGRIVI wystarczy zarejestrować się na stronie, wprowadzić informacje dotyczące swojego gospodarstwa i gotowe.

Autor: Matija Zulj, dyrektor generalny AGRIVI

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 22:06