StoryEditorWiadomości rolnicze

Wyjaśniamy: Ceny nawozów azotowych niestety NIE spadną do 1900 zł tej wiosny

02.04.2022., 15:04h
Nasz wczorajszy artykuł dotyczący obniżek cen nawozów spotkał się z ogromnym zainteresowaniem z Waszej strony. Tym Czytelnikom, którzy nie doczytali końcówki materiału, wyjaśniamy, że był to oczywiście żart z okazji Prima Aprilis. Niemniej, liczymy, że ceny nawozów jednak jak najszybciej spadną chociażby do poziomu opisanego w tym artykule.

Wszystkim rolnikom marzą się obniżki cen za nawozy. Z okazji Prima Aprilis popuściliśmy więc wodze fantazji i wyobraziliśmy sobie, że saletra w maju będzie kosztowała 1900 zł/t. W wymyślonym przez nas scenariuszu ceny miały spaść, bo firmy nawozowe znalazły sposób na samodzielną produkcję taniego gazu. I zastąpiły nim dotychczas stosowany gaz. 

- Każdy rolnik chciałby, żeby to była prawda, ale to tylko marzenia - napisał pod postem kierującym do prima-aprilisowego artykułu jeden z Internautów. 

Niestety, to faktycznie tylko marzenia... Bo w rzeczywistości zakłady azotowe nadal opierają swoją produkcję o zakupiony gaz. Nie ma więc mowy o tym, by w najbliższym czasie spadły ceny nawozów. 

Ale kto wie? Może w przyszłości polscy giganci chemiczni znajdą sposób, by uniezależnić swoją produkcję od wahań cen gazu. Tego im i Wam życzymy!

Oczywiście, mamy nadzieję, że nikogo nie uraziliśmy prima-aprilisowym artykułem. Gdyby jednak tak się stało, przepraszamy. Jak dobrze wiecie, zawsze stajemy po Waszej stronie. Daliśmy temu wielokrotnie dowód, m.in. publikując dziesiątki materiałów na temat drożejących nawozów i drastycznie rosnących kosztów produkcji, które uderzają w Wasze gospodarstwa. Tematem tym zajmowaliśmy się już w momencie pierwszych podwyżek w ubiegłym roku. Podobnie jak Wy, mamy nadzieję, że stawki za nawozy jak najszybciej powrócą  do poziomów z wiosny 2021. A aktualne ceny nawozów sprawdzicie TUTAJ

Kamila Szałaj, fot. arch.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 14:14