Andrzej z Rolnicy Podlasie w swoim żywiole. Zgrabiarkę naprawia siekierą! [WIDEO]Justyna Czupryniak/Canva/Yt/zrzutekranu
StoryEditorRolnicy. Podlasie

Andrzej z Rolnicy Podlasie w swoim żywiole. Zgrabiarkę naprawia siekierą! [WIDEO]

24.06.2024., 17:00h
Trwają sianokosy. Andrzej z „Rolnicy. Podlasie” również zdecydował się na zebranie siana i zrobienie bel. Podczas pracy miał jednak mały wypadek i zgubił koło od zgrabiarki. Jak poszło mu z naprawą?

Andrzej z „Rolnicy. Podlasie” naprawia maszyny rolnicze

Andrzej z „Rolnicy. Podlasie” niejednokrotnie dzielił się ze swoimi obserwatorami relacjami z naprawy maszyn rolniczych. Zazwyczaj nie są to na tyle poważne awarie, by rolnik musiał szukać wsparcia u specjalisty.

Andrzej z „Rolnicy. Podlasie” naprawia zgrabiarkę siekierą

W jednym z ostatnich odcinków opublikowanych na koncie Andrzeja na YouTube możemy zobaczyć, jak naprawia zgrabiarkę siekierą.

– Dzisiaj przyszedłem na pole, żeby zobaczyć, jak moje siano wygląda po wczorajszej burzy i jest niesamowicie mokre, i nic z nim nie zrobię, bo jest mokre, a kiszonek niestety nie robię. Jeździłem wczoraj szybko, bo szła burza i dlatego dzisiaj jestem z siekierą, bo musimy zgrabiarkę naprawić – tłumaczył Andrzej.

W międzyczasie rolnik zwrócił uwagę na bele siana, które zdążył już zwinąć i podkreślił, że jest zadowolony z tego, jak są zbite.

– Zobaczcie, jak Sipma zbija bele. Są ciężkie, nie tak jak niektórzy mówią, że ona nie dobija. Ona tak zbija, że nie ma jak włożyć palca. Tak jak powinno być – zapewnił Andrzej.

Co się stało ze zgrabiarką Andrzeja z „Rolnicy. Podlasie”?

Następnie Andrzej wyjaśnił, co się stało z jego zgrabiarką, którą musiał naprawić. Widzowie zobaczyli również, po co rolnikowi była potrzebna siekiera.

– W zgrabiarce jest urwane koło. Odłożę moje sprzęty do naprawy. Teraz trochę po prostuję, jak się da. Wystarczy. Teraz musimy iść po koło, bo jest daleko schowane – wyjawił Andrzej.

Jak się okazało, Andrzej ukrył urwane koło w trawie na miedzy, by nikt go nie ukradł. Rolnik nie krył radości, gdy zobaczył, że nikt nie zabrał zgubionego elementu, który dzień wcześniej odpadł z jego maszyny. Andrzej przyciągnął koło i wziął się za jego oczyszczanie. Ostatecznie po drobnych komplikacjach udało mu się naprawić zgrabiarkę.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: YT

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 11:41