Andrzej z ”Rolnicy.Podlasie” wymienia filtry w ciągnikuyoutube/Gienek i Andrzej/zrzut ekranu
StoryEditorRolnicy.Podlasie

Czy wymiana filtrów w Ursusie C-360 przerosła Andrzeja z Rolnicy Podlasie? [WIDEO]

01.08.2023., 16:00h
Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" często mierzy się z usterkami mechanicznymi. Tym razem rolnik musiał wymienić filtry paliwa w swoim Ursusie C-360. Jak zwykle nie obyło się bez komplikacji.

Andrzej z "Rolnicy.Podlasie" naprawia ciągnik

Usterki mechaniczne w gospodarstwie Andrzeja i jego ojca Gienka zdarzają się często. Rolnicy mierzą się jednak z przeciwnościami losu i próbują naprawić co się da. Całkiem niedawno młodszy z gospodarzy podjął próbę wymiany pasków w zaledwie rocznej kosiarce, o czym pisaliśmy w artykule pt. Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" zabrał się za naprawę kosiarki. "Sam popsułem". Tym razem rolnik musiał wymienić filtry w Ursusie C-360.

Próba wymiany filtrów przez Andrzeja

Andrzej z "Rolnicy. Podlasie" przystąpił do wymiany filtrów, tłumacząc, jak doszło do tego, że ciągnik nie ma ich w ogóle.

– Dzisiaj spróbuję wymienić filtry w Ursusie, których nie mam. Kiedy grabiłem siano to ciągnik się zapowietrzył i musiałem wyrzucić je na polu. Dzisiaj przyszedł czas żeby je założyć – przyznał się Andrzej.

Swoją pracę Andrzej rozpoczął od zamknięcia zaworu od paliwa, by nie wyciekało. O ile wymiana małego filtra nie przysporzyła rolnikowi kłopotów, o tyle ze zmianą większego miał już problem. Kiedy wydawało się, że wszystko jest gotowe, ciągnik nie chciał odpalić. Po kilku próbach udało się jednak uruchomić maszynę.

Poniżej relacja naprawy ciągnika przez Andrzeja:

oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 20:28