Rolnicy. PodlasieYT/Gienek i Andrzej Rolnicy. Podlasie/zrzut ekranu/Canva
StoryEditorRolnicy. Podlasie

Andrzej z „Rolnicy. Podlasie” zmienia dom w pałac. "Może i jakaś synowa się znajdzie"

07.11.2023., 15:30h
Andrzej i Gienek z „Rolnicy. Podlasie” zakasali rękawy i na dobre zabrali się za remont ponad stuletniej chaty, w której mieszkają. Andrzej zapowiedział już, że planuje również budowę. Czy będzie to nowa obora dla zwierząt?

Rewolucja w Plutyczach – dlaczego Gienek i Andrzej remontują dom?

Dotychczas Gienek i Andrzej z programu „Rolnicy. Podlasie” nie przywiązywali większej uwagi do estetyki swojego domu, budynków gospodarczych, czy podwórza. Niechlujstwo rolników wielokrotnie było negatywnie komentowane przez widzów formatu. Gienek i Andrzej od niemal roku podejmują działania mające na celu poprawę swoich warunków mieszkaniowych. Zaczęło się od wybudowania łazienki i remontu pokojów. Teraz przyszedł czas na elewację budynku i ogrodzenie terenu mieszkalnego. Okazuje się, że powodem generalnych porządków jest zwiększenie świadomości Andrzeja na temat tego, jak wygląda jego dom. Rolnik otwarcie przyznał, że widzi, jak mieszkają sąsiedzi i też tak chce żyć.

– Popatrzyłem u sąsiadów, kwiatki rosną koło domu, mają okna powymieniane, postanowiłem i ja tak zrobić – przyznał 40-latek.

Rewolucja u Gienka i Andrzej z Plutycz

Gienek i Andrzej z Plutycz tym razem zabrali się za remont na całego. Rolnicy zaczęli od odnowienia elewacji budynku i pomalowania wyblakłych desek na kolor ciemnozielony. Następnie przyszedł czas na wymianę starych, nieszczelnych okien, które zastąpiły nowe, plastikowe. Przy okazji wymiany okien Andrzej stanął przed dylematem, czy odnowić zabytkowe okiennice i zamontować je z powrotem, czy jednak zrezygnować z tej opcji. Podobne zawahanie dotyczyło również zdobień, które zostały przytwierdzone do bocznych ścian domu.

Andrzej i Gienek z „Rolnicy. Podlasie” będą ocieplać fundamenty

Andrzej i Gienek zdecydowali się również na wylanie nowych fundamentów domu. Takie działanie z pewnością zapewni rolnikom więcej ciepła wewnątrz budynku, kiedy temperatury spadną poniżej zera, a ponadto oszczędzi pracy, gdyż ostatniej zimy ocieplali dom belkami słomy.

– Będziemy zalewać nowy fundament, żeby było cieplej w domu – oznajmił Andrzej.

Dom Gienka i Andrzeja z Plutycz ogrodzony

Gienek i Andrzej zainwestowali również w nową bramę, która została zamontowana od strony podwórza w taki sposób, by przebywające na terenie gospodarstwa ptactwo nie spacerowało już wokół odnowionego domu. Rolnicy postawili także nowe ogrodzenie oraz wycięli drzewa okalające dom, a w tym to, które podczas świąt służyło za choinkę bożonarodzeniową.

– Jest zamontowana nowa brama, żeby nie właziły kaczki i kury. Z tamtej strony została jeszcze dla nich sadzawka, ale ją również zlikwidujemy – zapowiedział rolnik.

Słynny ganek u Gienka i Andrzeja został zburzony

W prace remontowe przy domu Gienka i Andrzeja z Plutycz jest zaangażowany majster, pan Henio. Tradycyjnie rolnikom pomaga również sąsiad Sławek zwany Jastrzębiem. Na czas remontów do rodzinnego domu wrócił również drugi syn Gienka, Jarek, dzięki któremu stary ganek szpecący wejście do chaty, został wyburzony.

Czy Andrzej z „Rolnicy. Podlasie” wybudował nową oborę?

Andrzej podczas omawiania planów remontu zwrócił uwagę widzów również na postawione na podwórzu bloczki z suporexu, które zostały zakupione w celu wykonania budowli. Początkowo w myślach fanów pojawiło się przypuszczenie, że ich ulubieniec będzie budował nową oborę, jednak nie ma nic bardziej mylnego. Jak się okazało w minioną niedzielę, rolnik wraz z bratem postanowił postawić pokój dla ojca. Ściany zostały już postawione, a następnym elementem będzie dach. Całkiem prawdopodobne jest również to, że jeśli Andrzejowi starczy pieniędzy, zdecyduje się na zmianę pokrycia na całym domu. Zdaniem Gienka takie remonty mogą sprawić, że jego starszy syn znajdzie wreszcie kobietę, która zechce z nim zamieszkać. 

– Może jakaś Kryśka czy Maryśka się znajdzie. Chodzi o to, żeby jakaś się trafiła. To i mi trochu… to upierze, to zupy ugotuje, to placka upiecze, to kartofelkę ugotuje – gdybał Gienek. 

image
Rolnicy. Podlasie

Monika i Tomek Cieślik z „Rolnicy. Podlasie” posiali 60 ha pszenicy. „Z wielkim opóźnieniem, ale nareszcie wszystko zasiane."

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: Gienek i Andrzej Plutycze - YT

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
23. czerwiec 2024 03:56