Gienek i Andrzej z Rolnicy Podlasiezrzutekranu/GienekiAndrzej
StoryEditor"Rolnicy.Podlasie"

Czy Gienek i Andrzej będą musieli przesuwać dom, czy geodeta rozwiąże ich problemy?

27.05.2023., 18:00h
Gienek i Andrzej Onopiukowie to słynni bohaterowie programu "Rolnicy. Podlasie". W jednym z ostatnich odcinków ojciec i syn zaprosili do swojego gospodarstwa geodetów, którzy musieli wykonać pomiary, by zaktualizować mapy działki. Jeden z mężczyzn nie miał dobrych wiadomości dla rolników, przyznał nawet, że konieczne będzie przesuwanie budynku!

Andrzej chciałby rozwinąć gospodarstwo

Kłopoty Andrzeja i Gienka z wymiarami działki rozpoczęły się, gdy rolnik poszedł do urzędu gminy, by dowiedzieć się, gdzie może postawić nowy budynek. Po przeanalizowaniu dokumentacji znajdującej się w urzędach okazało się, że zabudowania w gospodarstwie Onopiuków nie istnieją. Andrzej przyznał, że pomiary geodezyjne są mu niezbędne, by mógł w przyszłości myśleć o modernizacji budynków lub powiększeniu zabudowy. Jeżeli rolnik nie dopełniłby formalności, to przy każdej możliwej kontroli nowopowstałego budynku musiałby się liczyć z nakazem rozbiórki.

Geodeta zagroził przesunięciem budynku

W związku z zaistniałą sytuacją Andrzej postanowił skorzystać z usług profesjonalnej firmy geodezyjnej, która miała wesprzeć gospodarzy w dopełnieniu formalności i rozwiązaniu problemu. Jeden z geodetów w trakcie wykonywania pomiarów, w których chętnie uczestniczyli Gienek i Jastrząb zażartował, że jeśli któryś z budynków nie będzie stał tak, jak powinien, konieczne będzie jego przestawienie.

Szambo płytsze niż Gienkowi się wydawało

Skrupulatnemu oku geodety nie umknął najmniejszy szczegół. Po wykonaniu pomiarów domu, w których wspierali go zainteresowani działaniem geodezyjnych sprzętów Jastrząb i Gienek, zdecydował, że należy również zmierzyć głębokość szamba znajdującego się na podwórku. Znający swoje gospodarstwo od podszewki Gienek od razu stwierdził, że jest to zbędna czynność, ponieważ zbiornik na nieczystości ma 2,5 m. Geodeta jednak szybko zweryfikował pamięć właściciela, zanurzając w szambie długi kij, który po zmierzeniu wykazał, że zbiornik ma 1,86 m głębokości.

Gienek i Andrzej podziękowali jajami

Po zakończonej przez geodetów pracy i uzupełnieniu ostatnich pomiarów Gienek postanowił nagrodzić specjalistów swojskimi jajami, które podarował im w podzięce za wykonaną pracę. Geodeci z uśmiechem na twarzach stwierdzili, że zjedzą jaja jeszcze tego samego dnia.

"Rolnicy. Podlasie" - o czym jest serial?

"Rolnicy. Podlasie" to serial emitowany przez stację FOKUS TV, w którym twórcy przedstawiają życie rolników na podlaskiej wsi. Gienek i Andrzej Onopiukowie są jednym z najbardziej lubianych przez widzów bohaterów, którym praca w rolnictwie przynosi wiele satysfakcji.

oprac. Justyna Czupryniak

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. maj 2024 05:51