Krowy dają nie tylko mleko, ale też... złotego Rolexa!Justyna Czupryniak/Canva
StoryEditorHistoria

Krowy dają nie tylko mleko, ale też... złotego Rolexa!

19.06.2024., 16:30h
Rolnicy często gubią różne przedmioty podczas pracy na polu. Nie inaczej było w przypadku rolnika z Anglii, który 50 lat temu stracił Rolexa. Czy zjadła go krowa?

Rolnik z Anglii zgubił zegarek 50 lat temu

Choć ta historia wydaje się nieprawdopodobna, wydarzyła się naprawdę. Jak poinformowało BBC, James Steele jest 95-letnim rolnikiem z Anglii, który swoje gospodarstwo prowadzi w hrabstwie Shropshire, w mieście Oswestry. Jak wspomina Steele, na początku lat 70. XX w. zgubił cenny zegarek marki Rolex. Kiedy zorientował się, że go nie ma, stwierdził, że prawdopodobnie zsunął się z ręki. Rolnik nie mógł jednak nigdzie znaleźć zguby i po czasie obarczył winą krowę, bo jak powiedział weterynarz, mogła zjeść zegarek.

Jakież było zdziwienie Steele’a, gdy odzyskał Rolexa po 50 latach.

Wykrywacz metali znalazł zegarek

Zgubiony przez Steele’a 50 lat temu zegarek został odnaleziony dzięki wykrywaczowi metali, który prowadził poszukiwania na ziemi należącej do rolnika. Jak sam podkreśla, była to dla niego wyjątkowa chwila, ponieważ nie spodziewał się, że jeszcze kiedyś go zobaczy. Niestety, czas pozostawił znak na zegarku i doprowadził do rozpadu połowy bransoletki.

– Byłem bardzo zadowolony, ponieważ nie myślałem, że jeszcze kiedykolwiek zobaczę ten zegarek. Ale teraz już ją mam. Mam tylko połowę bransoletki – druga połowa musiała się rozpaść. Mam zegarek, ale nie chodzi. Tarcza zielonkawa, ale nie zardzewiała – podsumował Steele.

Co dalej z zegarkiem rolnika z Anglii?

Steele, choć nie ukrywał swojej radości w związku z odnalezieniem Rolexa, postanowił nie inwestować w jego naprawę, ponieważ stwierdził, że kosztowałaby ona majątek. Rolnik był jednak wdzięczny wykrywaczowi metali za uczciwość i zachęcił go do dalszych poszukiwań na należących do niego polach.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: bbc.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 22:28