StoryEditorWiadomości rolnicze

Marlena i Weronika z Załoga GR sprzedają zboże. "Kto się wstrzymał, to teraz zyskuje”

25.03.2022., 12:03h
Jedne z najpopularniejszych rolniczych youtuberek, Marlena i Weronika z kanału GR. Załoga, relacjonowały w filmiku sprzedaż zboża z gospodarstwa. Skomentowały także kwestię cen nawozów.

Ruch w punkcie skupu zboża

W jednym z najnowszych filmów na kanale Weroniki i Marleny dziewczyny pokazywały swoją wycieczkę do skupu z dwoma składami. 

- Zdążyłyśmy tuż przed zamknięciem, nie chcieli nas wpuścić - komentowały na nagraniu. Pokazały także kolejkę i ruch traktorów w okolicy, świadczący o tym, że nie tylko młode rolniczki zdecydowały się tego dnia na wyprawę do punktu skupu. 

Oczekiwanie w kolejce Weronika i Marlena umilały sobie nagrywaniem filmiku na wspólny kanał. 

Gotowe na ryzyko

- Jutro ruszamy z następnym transportem... Albo i nie - komentowały dziewczyny w drodze powrotnej ze skupu. Jak wszyscy rolnicy, którzy jeszcze nie sprzedali zboża, Weronika i Marlena nie ukrywają, że sytuacja na rynku jest dla nich niepokojąca, ponieważ dopiero zaczynają sprzedawać zboże. Obecna cena była według młodych rolniczek atrakcyjna, ale zmieniała się niemal z dnia na dzień. 

- Trochę się boimy, że ta cena może spaść, że porty mogą zostać zamknięte, bo niektóre kraje już to zrobiły - wyjaśniały swoje obawy młode rolniczki. Przyznały, że są gotowe na ryzyko, związane z niestabilną ceną zboża. 

-Tak już jest w rolnictwie - podsumowały. 

O cenach zbóż przeczytaj więcej tutaj: Znaczny spadek cen zbóż w skupach. Co się dzieje?!

GR Załoga komentuje sytuację na rynku nawozów 

Młode rolniczki, choć nie zawsze samodzielnie podejmują wszystkie decyzje związane z gospodarstwem, są świetnie zorientowane w tym, co dzieje się na rynkach. Nic więc dziwnego, że nie umknęło ich uwadze zamieszanie na rynku nawozów, które od miesięcy stresuje rolników. 

-Ceny nawozów tak poszybowały w górę... Mocznik jest już po 7 tysięcy i jest już nieosiągalny. Ten sezon będzie dość ciekawy - skomentowała ironicznie Marlena.

Zobacz, jak dziewczyny z GR Załoga relacjonują wizytę w skupie zboża: 

 Zuzanna Ćwiklińska
fot. Weronika&Marlena GR.Załoga/facebook

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
21. czerwiec 2024 19:35