StoryEditorQuiz

Quiz rolniczy o kultowych ciągnikach

27.08.2021., 19:08h
Wiesz jaki ciągniki podbijały polską wieś? Jakie traktory można zobaczyć w polskich filmach i teledyskach? Jeśli tak, to masz szansę w naszym najnowszym quizie rolniczym poświęconemu kultowym traktorom. Poradzisz sobie z naszymi pytaniami?

Najnowszy Quiz rolniczy „Tygodnika Poradnika Rolniczego” wymaga od Was zarówno znajomości historii Ursusa, jak i polskiej kinematografii. Ważne będzie też odświeżenie swojej pamięci dotyczącej polskiej muzyki z lat 90-tych. O co Was zapytamy?

Cztery pytania w quizie o kultowych traktorach

Pierwsze pytanie dotyczy historii maszyn rolniczych, bowiem pytamy o to, który z poszczególnych modeli Ursusa pierwszy zjechał z taśmy produkcyjnej. Dla większości rolników to pytanie będzie banalne.

Kolejne pytanie także nie powinno stwarzać problemów, zwłaszcza dla gospodarzy, którzy mają 30 czy 40 lat, bowiem pytamy o bohatera piosenki zespołu Blenders. Ale nie jesteśmy aż tak wredni i dla tych nieco młodszych dodajemy poniżej podpowiedź.

Natomiast trzecie pytanie dotyczy jednego z polskich filmów – „Milioner” z 1977 roku, w którym występują m.in. Janusz Gajos i Ewa Ziętek. A kto nie zna tego filmu, koniecznie niech go obejrzy. Przy okazji znajdzie w nim odpowiedź na pytanie jakim traktorem jeździł Józef Mikuła, czyli tytułowy „Milioner”.

Ostatnie pytanie oczywiście jest otwarte i chcemy, abyście dokończyli zdanie „Polskie ciągniki były najlepsze, bo...”.

 

Znasz wszystkie odpowiedzi, to możesz zdobyć nagrodę od TPR

Co prawda w Quizach rolniczych TPR chodzi przede wszystkim o zabawę, ale mamy także nagrodę w postaci czapeczki TPR. Trafią one do 3 osób, które poprawnie odpowiedzą na pierwsze 3 pytania, a na czwarte odpowiedzieć jak najbardziej kreatywnie.

Na Wasze odpowiedzi w Quizie czekamy od 27 sierpnia do 9 września 2021 roku.
Żeby wziąć udział w Quizie należy wypełnić poniższy formularz. Powodzenia!

 

Przeczytaj Regulamin konkursu

Paweł Mikos
Fot. Paweł Mikos

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
20. kwiecień 2024 03:32