StoryEditorMaszyny rolnicze

Spektakularne. 5 Kombajnów ROPA na jednym polu w śniegu zbiera buraki [WIDEO]

18.01.2023., 10:01h
Dla rolnika nawet zima i śnieg zalegający na polach nie jest straszny. Podczas gdy inni grzeją się w ciepłych biurach, w polu robota wre. Idzie na całego, a efekty tej pracy możemy obejrzeć na poniższym filmie.

Spektakularne kopanie buraków

Ropa Tiger 6, Ropa Tiger 5 oraz dwa egzemplarze Ropa Tiger V8.4 i Ropa Tiger V8.3 14 grudnia minionego roku wyruszyły w pole w woj. lubelskim w powiecie tomaszowskim. Cóż z tego, że pogoda była nienajlepsza i temperatura doskwierała – za dnia dochodziła nawet do -12 stopni Celsjusza. Praca w polu jednak zrobiona być musiała.

Ekstremalne kopanie buraków na filmie uwiecznił Dominik Bugaj, który prowadzi w platformie YouTube kanał ddubaj29 Czarnystok Agriculture.

Wyjątkowe zdjęcia w wyjątkowych okolicznościach

Jak podaje autor nagrania, ekstremalne warunki to w zasadzie najlepszy czas na przeprowadzenie tego rodzaju prac w tym miejscu. - W naszym regionie mówi się, że jest to ziemia bardzo ciężka w uprawie, zwięzła i strasznie klejąca. Bardzo łatwo się zagęszcza kiedy jest wilgotna przez co tworzą się bryły, z których powstają zanieczyszczenia podczas kopania buraków. W tym roku zanieczyszczenie na borowinach sięgało nawet 50%. Często kiedy nie ma słońca potrzeba tygodni żeby dało się wykonać zbiór roślin okopowych. Ziemia ta, gdy jest wilgotno, zakleja wszystkie elementy robocze maszyn przez co je unieruchamia. Ze względu na jej ciężką uprawę mówi się, że jest to ziemia chwilowa. Dlatego potrzeba było mrozu, aby udało się kopać,a dzięki temu, że spadł śnieg to buraki były czyste, bo śnieg czyścił elementy robocze kombajnu - pisze Dominik Dubaj.

Michał Czubak
Fot. D. Dubaj
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. maj 2024 23:45