Święto u Emilki z Rolnicy Podlasie. Urodziły się piękne bliźniaki [WIDEO]Youtube/Facebook/RanczoLaszki (zrzut ekranu)/Canva
StoryEditorRolnicy. Podlasie

Święto u Emilki z Rolnicy Podlasie. Urodziły się piękne bliźniaczki [WIDEO]

16.04.2024., 17:30h
To był piękny dzień na ranczu w Laszkach. Stado herefordów Emilki powiększyło się o dwie członkinie. To szczególne wydarzenie w hodowli rolniczki, ponieważ po raz pierwszy w jej gospodarstwie doszło do porodu bliźniaczego.

Ranczo Laszki Emilki z „Rolnicy. Podlasie”

Emilia Korolczuk jest mieszkanką wioski Laszki na Podlasiu, gdzie prowadzi ekologiczne gospodarstwo rolne. Z miłości do zwierząt rolniczka rozpoczęła prowadzenie kanału na platformie You Tube, gdzie dzieli się ze swoimi obserwatorami radościami i troskami z pracy na wsi. Emilka występuje również w programie „Rolnicy. Podlasie” emitowanym przez stację Fokus TV.

Rolniczka z Podlasia przez ostatnie kilka lat zdecydowanie rozwinęła swoje gospodarstwo. Jego głównym trzonem są obecnie kozy i bydło mięsne rasy hereford. Emilka na bieżąco wyrabia różnego rodzaju sery kozie oraz dogląda stada krów, które na co dzień żyje na pastwisku. Jedna z ostatnich wizyt na pastwisku krów przyniosła rolniczce wiele radości, a wszystko za sprawą narodzin.

U Emilki z „Rolnicy. Podlasie” urodziły się bliźniaczki

Emilka za pośrednictwem mediów społecznościowych podzieliła się ze swoimi obserwatorami radosną nowiną o narodzinach dwóch jałówek. Rolniczka nie ukrywała radości i przyznała, że to pierwsza bliźniacza ciąża w jej stadzie.

– Dzisiaj mamy wielkie święto na ranczu. Pierwszy raz urodziły się bliźnięta. Krowa ma na imię Kraska. Powiem brzydko, z charakteru jest naszą najgorszą krową – stwierdziła Emilia, dodając – nasz buhaj, Etyl, się spisał.

Na nagraniu nie dało się nie zauważyć, że karmiąca cielęta krowa o imieniu Kraska, z nieufnością spoglądała w stronę nagrywającej Emilki, która znając zwierzę nie od dziś, również postanowiła zostać na swojej pozycji. Z odległości udało się jednak rolniczce zaobserwować, że stado powiększyło się o dwie jałówki.

– Trochę się boję podchodzić, bo Kraska z charakteru jest straszną wariatką. To dwie dziewczyny. Są identyczne! Kraska jest bardzo mleczną krową, więc myślę, że bez problemu poradzi sobie z wykarmieniem – ekscytowała się Emilka.

Radość Emilki z „Rolnicy. Podlasie” po narodzinach jałówek

Dla Emilki to, że jej stado powiększyło się o dwie jałówki, jest ważne, ponieważ dzięki nim będzie możliwy jego dalszy rozwój. Jak wyjaśniła rolniczka, gdyby urodziły się dwa byczki, również byłaby zadowolona. Natomiast jako najmniej korzystną wskazała sytuację, w której urodziłby się byk i jałówka, gdyż wówczas, jałówka byłaby najprawdopodobniej bezpłodna.

– W przypadku bydła jest tak, że jeśli poród jest bliźniaczy, to jest dobrze, gdy są dwie jałówki lub dwa byczki. Gorzej jest w sytuacji, gdy z jednego porodu jest byczek i jałówka, wtedy bardzo często dzieje się tak, że jest ona bezpłodna. W przypadku gdy jest byk i jałówka, to przez hormony jałówka staje się bezpłodna i dzieją się różne, dziwne rzeczy. Ważne, że są silne, że wstały, że szukają cyca – wyjaśniła rolniczka.

Emilka z „Rolnicy. Podlasie” zaprasza do podawania propozycji imion dla jałówek

Nowo narodzone jałówki z gospodarstwa Emilki z „Rolnicy. Podlasie” są już zakolczykowane i potrzebują imion. W związku z tym, że ich mama ma na imię Kraska, rolniczka zachęciła swoich obserwatorów do podawania imion na literę „K”.

– Bardzo dobrze, że są dwie dziewczyny, bo to znaczy, że powinny być płodne. Słucham propozycji imion na literę „K” dla dwóch panienek – podsumowała Emilia.

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: YouTube/Ranczo Laszki

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
27. maj 2024 15:55