fot. mat. organizatora
StoryEditorNA LUZIE

WOW! Co za widok! Choinka z 200 ciągników [FOTO, WIDEO]

19.12.2023., 13:30h
W Mugello ustanowiono nietypowy rekord świąteczny, tworząc choinkę złożoną z 213 traktorów. Inicjatywa ta miała na celu uzyskanie wpisu do Księgi Rekordów Guinnessa, a pracy nad nią podjęli lokalni rolnicy.

Włochy. Rekordowa choinka ułożona z... ciągników rolniczych

Rolnicy z Mugello we Włoszech ustanowili nietypowy rekord, który został odnotowany w Księdze Rekordów Guinnessa. Rolnicy ułożyli świąteczne drzewko, a więc choinkę, na którą składało się ponad 200 ciągników rolniczych. Dokładnie było ich 213. Taka liczba wystarczyła, by pobić poprzedni rekord, który wynosił nieco ponad 130 traktorów.

Rolnicy w szczytnym celu

W ramach tej inicjatywy udało się zgromadzić środki na rzecz domu Marthy, położonego w pobliżu dziecięcego szpitala Meyera we Florencji. W 2024 roku ma on stać się przyszłym ośrodkiem referencyjnym do opieki dla dzieci w Toskanii. Ośrodek ten ma służyć przyjmowaniu dzieci  przewlekłymi chorobami oraz towarzyszeniu im i ich rodzinom w delikatnym okresie przejścia z okresu hospitalizacji do powrotu do domu.

W wydarzeniu uczestniczyło prawie 10 tysięcy osób, które po zakończeniu imprezy miały możliwość zjedzenia kolacji w garażach toru, gdzie ochotnicy przygotowali bogaty, darmowy bufet.

Michał Czubak

fot. mat. organizatora

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. maj 2024 10:11