OSM Czarnków połączy się z Mlekovitą prawdopodobnie 31 lipcaarch.
StoryEditorRynek mleka

OSM Czarnków połączy się z Mlekovitą? Jest decyzja spółdzielni

19.05.2023., 12:45h
Wszystko wskazuje na to, że OSM Czarnków połączy się z Mlekovitą. Taką decyzję podjęli dziś przedstawiciele spółdzielni. Kiedy może do tego dojść?

Połączenie OSM Czarnków z Mlekovitą coraz bliżej

Podczas odbywającego się dziś Zebrania Przedstawicieli Członków Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Czarnkowie właściciele firmy zdecydowali o połączeniu ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekovita.

OSM Czarnków i Mlekovita razem od 31 lipca?

Za konsolidacją zagłosowało 25 z obecnych na zebraniu 35 delegatów. Przeciw połączeniu było jedynie dwóch reprezentantów rolników, natomiast ośmiu wstrzymało się od głosu. Połączenie firm wymaga jeszcze zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jednak OSM w Czarnkowie nie jest przedsiębiorstwem na tyle dużym, aby było to przeszkodą. Dzień, na który miałoby mieć miejsce połączenia OSM Czarnków i Mlekovity to 31 lipca.

Mleczarnia w Czarnkowie jest znanym w Wielkopolsce producentem galanterii mleczarskiej. Zatrudnia ona 200 osób w dwóch oddziałach produkcyjnych zlokalizowanych w Czarnkowa i Chodzieży. Skup prowadzony jest z 400 gospodarstw wyspecjalizowanych w produkcji mleka.

OSM Czarnków zmaga się z wysokimi cenami energii 

OSM Czarnków jest jedną ze spółdzielni, która miała problemy z cenami energii. 

Z pisma przesłanego przez zarząd mleczarni do Jacka Sasina, wicepremiera i ministra aktywów państwowych wynika, że jeszcze w 2022 roku OSM Czarnków za gaz, którego zużyto 26.387  MWh, miała płacić 3,4 mln złotych, co stanowiło 1,97% udziału kosztów stałych. Z prognoz na 2023 roku wynika, że przy zużyciu gazu na poziomie 28.867 MWh rachunek za błękitne paliwo ma wynieść aż 30,26 mln złotych! 

Artur Puławski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. luty 2024 09:33