StoryEditorHandel

Najwięksi producenci wieprzowiny w Rosji zyskują na embargu

02.04.2021., 16:04h
Największe gospodarstwa rolne, a właściwie fermy wielkotowarowe w Rosji korzystają na embargu. Odbywa się to przy jednoczesnej koncentracji produkcji świń. Obecnie 10 największych kombinatów odpowiada już za ponad połowę produkcji żywca wieprzowego! Ale do Niemców im jeszcze daleko.

W pierwszych latach embargo Rosja zwiększyła 4-krotnie ekspert wieprzowiny

Jeszcze parę lat temu, kiedy Rosja wprowadziła embargo na import, m.in. wieprzowiny, analitycy wskazywali, iż luka ta długo nie zostanie zapełniona. Rosja wprowadziła zakaz importu wieprzowiny z Unii Europejskiej w lutym 2014 roku z uwagi na ASF. Kolejne restrykcje zostały wprowadzone w sierpniu tegoż roku ze względów politycznych i objęły, oprócz Unii Europejskiej, USA, Kanadę, Norwegię i Australię.

Przed embargiem w 2013 roku do Rosji wjeżdżało ponad 600 tys. ton wieprzowiny. Tymczasem już w 2016 roku dzięki inwestycjom w fermy wielkotowarowe rosyjska produkcja wieprzowiny wzrosła rok do roku o około 10% do 2,9 mln ton. Tym samym Rosja zwiększyła czterokrotnie eksport w skali roku do ponad 18,7 tys. ton. Zaczęto mówić, iż Rosja ma szansę stać się w najbliższych latach znaczącym eksporterem wieprzowiny, ograniczając coraz bardziej import.

 

10 największych producentów wieprzowiny w Rosji chowa ponad połowę świń

Jak donosi Agra Europe, wielcy przemysłowi producenci wieprzowiny w Rosji stali się w ubiegłym roku jeszcze silniejsi i zwiększyli swoją produkcję w pon...

Pozostało 69% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
17. lipiec 2024 22:31