StoryEditorkukurydza

Dni Kukurydzy farmsaat z zasadą: więcej praktyki, mniej statystyki

13.11.2022., 13:11h
Na Dniach Kukurydzy firmy farmsaat Polska plantatorzy tej rośliny spotykali się w br. w wielu rejonach po raz ósmy. W tym sezonie firma w okresie od siewu po zbiór zorganizowała w całym kraju ponad 80 spotkań.

Rozległa sieć założonych doświadczeń pozwala dobrze poznać i przetestować mieszańce w każdym rejonie kraju. Wiele relacji ze spotkań poświęconych mieszańcom kukurydzy farmsaat można znaleźć na firmowym kanale YouTube. Na kilku byliśmy osobiście. „Tygodnik Poradnik Rolniczy” objął patronatem medialnym te spotkania i dzisiaj przedstawiamy relację z Dni Kukurydzy farmsaat Polska z Michowic k. Skierniewic.

Tegoroczny zbiór opóźniony przez wysoką wilgotność ziarna

Dziękuję Agnieszce i Pawłowi Leszczyńskim za możliwość pokazywania po raz kolejny genetyki naszych odmian na ich polach w Michowicach – mówi Tomasz Krakowiak, członek zarządu farmsaat Polska. – Robimy to wspólnie od 5 lat, ciągle na tych samych polach. To bardzo ważne dla oceny, bo mamy ciągle te same warunki uprawy, a dane ze zbioru pełnej kolekcji naszych odmian możemy porównywać z odniesieniem do wyników z lat ubiegłych.

W dniu spotkania w Michowicach (23 października br.) zbiory kukurydzy na ziarno w Polsce ospale startowały, bo wilgotność ziarna na koniec października była wysoka, wyższa niż w latach ubiegłych. Koszt suszenia jest znaczący i każdy pla...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
10. grudzień 2023 04:24