StoryEditorKukurydza

Dni Kukurydzy w Woli Kałkowskiej – jak się mają plony kukurydzy energetycznej?

29.09.2020., 12:09h
„Dni kukurydzy”, w gospodarstwie Anny i Ireneusza Charążków z Woli Kałkowej, w gminie Bedlno, na stałe wpisały się w kalendarz jesiennych spotkań polowych. Rokrocznie, we wrześniu, na poletku pokazowym tłumnie spotykali się producenci mleka z regionu. W tym roku pandemia koronawirusa zakłóciła co prawda tradycyjny charakter spotkania, niemniej ani jego organizatorzy, ani hodowcy nie zdecydowali się z niego zrezygnować.
11 września br. spotkanie w Woli Kałkowej miało jednak bardzo kameralny charakter, co w żaden sposób nie wpłynęło na jego merytoryczny charakter. Przypomnijmy, iż organizatorami tej polowej imprezy jest firma KWS Polska, firma Polmais – autoryzowany dystrybutor kwalifikowanego materiału siewnego kukurydzy KWS i oczywiście rodzinne, mleczne gospodarstwo państwa Charążków, w którym od wielu już lat uprawia się kukurydzę, głównie odmian oferowanych przez KWS.

– Nie oszczędzamy na zakupie dobrego materiału siewnego i wybieramy odmiany, które w naszych warunkach sprawdziły się pod względem plonowania, odporności na choroby, a przede wszystkim są bardzo dobre pod względem wartości pokarmowej i strawności – podkreślił Ireneusz Charążka.
Kameralna grupa uczestników spotkania w Woli Kałkowej
  • Kameralna grupa uczestników spotkania w Woli Kałkowskiej

Prezentacja 12 odmian kukurydzy

Na poletku demonstracyjnym zaprezentowano 12 odmian kukurydzy w czystym siewie i dwie mieszane. Krótkiego przeglądu i oceny odmian dokonał dr Adam Majewski z KWS, który poinformował także, iż ostatnie, suche lata pod względem uzyskiwanych plonów, zmieniły nieco podejście do kukurydzy.

-Rolnicy zwracają obe...
Pozostało 76% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. marzec 2024 18:37