StoryEditorKukurydza

Jak przebiegał Powiatowy Dzień Kukurydzy w Osieku?

26.10.2022., 11:10h
Na pomysł zorganizowania Dnia Kukurydzy w gospodarstwie rodziców Adrian Soliński wpadł, kiedy był uczniem szkoły średniej o profilu rolniczym. Rozesłał zaproszenia i prośby do czołowych firm nasiennych.

Firmy w większości odpowiedziały pozytywnie i przysłały mu worki z próbkami odmian. Powiatowy Dzień Kukurydzy w tym roku odbył się już po raz drugi.

Ponad 100 odmian kukurydzy

Już we wrześniu ubiegłego roku zacząłem wysyłać maile z prośbami o przysłanie nasion do największych firm działających w naszym kraju. Zdecydowana większość z nich odpowiadała pozytywnie. Łącznie wraz z firmami nawozowymi oraz chemicznymi dostałem odpowiedź aż od 25 firm. Między innymi całą ochronę herbicydową zaoferowała mi firma Invigo, a nawozy dolistne przysłał Intermag. Zapraszałem też branżową prasę. Odpowiedział „Tygodnik Poradnik Rolniczy” – opowiada Adrian Soliński, który jest też prenumeratorem i gorliwym Czytelnikiem TPR.

Łącznie na poletkach w Osieku została przygotowana kolekcja ponad 100 odmian kukurydzy. W Powiatowym Dniu Kukurydzy uczestniczyła niemal cała czołówka firm dostarczających materiał siewny kukurydzy. Na spotkanie przybyli także przedstawiciele powiatowej izby rolniczej, ARiMR oraz KRUS, władze gminy Osiek oraz Zbigniew Sosnowski – wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

Wszystkie odmiany zostały...

Ten artykuł jest dostępny wyłączenie dla Prenumeratorów Tygodnik Poradnik Rolniczy
Zyskaj dostęp do tego i innych wyjątkowych artykułów
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 14:15