StoryEditorJak było na Wojewódzkim Dniu Kukurydzy w Osieku?

Na Dniu Kukurydzy w Osieku zaprezentowano 100 odmian mieszańców kukurydzy od czołowych producentów

06.06.2023., 21:00h
W gospodarstwie rodziców po raz pierwszy Dzień Kukurydzy zorganizował będąc jeszcze uczniem szkoły rolniczej. Wydawało się wtedy, że porywa się na zadanie bardzo trudne do zrealizowania. Z organizacji Dni Kukurydzy znane są przecież duże instytucje i organizacje rolnicze oraz poważne branżowe firmy. W jego przypadku okazało się, że niemożliwe nie istnieje. W tym roku przeprowadzi Wojewódzki Dzień Kukurydzy, który swoim patronatem objął marszałek województwa.

Adrian Soliński pasjonuje się rolnictwem. Od najmłodszych lat pomagał rodzicom w rodzinnym gospodarstwie. Pracy nigdy nie brakowało. Prowadzona jest produkcja mleka, które jest dostarczane do oddziału SM Mlekovita w Lubawie.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie firmy i instytucje odpowiedziały na zaproszenie Pana Adriana?
  • Czy w Osieku odbędzie się kolejna edycja Dnia Kukurydzy?
  • Jaką agrotechnikę zastosował Pan Adrian w tym roku?

Pierwsza i druga edycja Dnia Kukurydzy cieszyły się sporym zainteresowaniem

Zawsze lubiłem jeździć na rolnicze targi. Ilość prezentowanego sprzętu oraz oferta dla gospodarstw rolnych zawsze była imponująca. Jeszcze będąc w szkole marzyłem, aby podobną imprezę zorganizować w naszym gospodarstwie – wspomina Adrian Soliński.

Dzień Kukurydzy miał się po raz pierwszy odbyć już w 2020 r. Pandemia jednak i jej ograniczenia okazały się być bezwzględne. Kolekcja odmian została przygotowana, jednak z powodu zakazów nie można było jej odwiedzać. Obowiązywał zakaz zgromadzeń publicznych.

image
FOTO: Tomasz Ślęzak
...

Pozostało 87% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. maj 2024 02:33