Mathias Eisert, prezes zarządu Polish AgroMarek Kalinowski
StoryEditorUprawa

Polish Agro od 10 lat działa na rynku. "Jesteśmy organizacją bez hierarchii"

13.02.2024., 10:30h
10 lat temu jeden człowiek z laptopem na kolanach i wizją stworzenia nowej jakości w sektorze rolniczym, zaczął zarażać swoją pasją pierwsze zatrudnione osoby. Dziś entuzjazm Mathiasa Eiserta nie ustaje, a Polish Agro jest jedną z najszybciej rozwijających się firm w branży.

Już na wstępie gratulujemy całemu zespołowi i jako redakcja „Tygodnika Poradnika Rolniczego” czujemy się zaszczyceni zaproszeniem i możliwością uczestniczenia w uroczystości z okazji 10-lecia firmy Polish Agro.

10 lat firmy Polish Agro

Uroczyste spotkanie z okazji 10-lecia firmy Polish Agro prowadzili Małgorzata Wilkosz-Stróżyk i Wojciech Smolarski.

image

Uroczyste spotkanie w hotelu Bristol z okazji 10-lecia firmy Polish Agro prowadzili Małgorzata Wilkosz-Stróżyk i Wojciech Smolarski

FOTO: Marek Kalinowski

– To, że tutaj jesteśmy wszyscy razem nie jest przypadkowe. Są rolnicy, usługodawcy, przedstawiciele przemysłu. Przez te 10 lat historia naszej firmy nie toczyła się samoistnie. Toczyła się wspólnie z wami. Wy także jesteście częścią tej historii – powiedział Wojciech Smolarski.

– Przez te 10 lat patrzyliśmy nie tylko na biznes, ale także na nasze otoczenie i ludzi – dodała Małgorzata Wilkosz-Stróżyk. – Zgodnie z cytatem z „Małego Księcia”: dobrze patrzy się tylko sercem, w miarę możliwości angażowaliśmy się w zbiórki charytatywne, wspieraliśmy klub piłkarki Start Ciecierzyce, bydgoski „Dom usamodzielnienia”. Wraz z rozwojem firmy, mogliśmy dawać od siebie jeszcze więcej. A jak robić to inaczej, niż przez wspieranie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Udało się nam wylicytować dwa lata z rzędu złote serduszko. Chcemy więcej i chcemy licytację wpisać w kanon tradycji Polish Agro na wiele lat.

Działo się to wszystko pod koniec ub.r., a jednym z gości firmy w warszawskim hotelu Bristol był Jurek Owsiak. Obecność nieprzypadkowa, bo Polish Agro gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i kolekcjonuje wylicytowane złote serduszka. Wszyscy goście Polish Agro wysłuchali ciekawej opowieści Jurka o już 32-letniej historii pomagania.

image

Jurek Owsiak – gość specjalny uroczystości 10-lecia Polish Agro

FOTO: Marek Kalinowski

Jak rozwija się firma Polish Agro?

Historia firmy Polish Agro jest póki co 10-letnia, ale sporo te opowieści łączy. Początek od zera i każdy rok z pobitym rekordem. Jak wspomniałem na wstępie, motorem tego rozwoju jest Mathias Eisert, prezes zarządu Polish Agro. Jego wartości i sposób skutecznego zarządzania konkretnie i prawdziwie wyraża kilka jego zdań zapisanych na stronie internetowej firmy:

„Jednym z najbardziej szczególnych aspektów pracy w Polish Agro jest to, że jesteśmy organizacją bez hierarchii. Najmłodsi członkowie naszego zespołu zachęcani są do wyartykułowania swojej opinii, zadając pytania albo proponując nowe rozwiązania. Od każdego oczekujemy, że aktywnie kontrybuuje do naszego rozwoju opartego na dobrych relacjach z rolnikami”.

Spółka Polish Agro

Spółka Polish Agro

rozpoczęła działalność z końcem 2013, a w styczniu 2014 roku nabyła swój pierwszy obiekt – elewator w Jezierzycach k. Słupska mogący pomieścić 50 000 ton zbóż. W lipcu 2014 r. siedziba Spółki została ulokowana w Bydgoszczy. Obecnie Spółka poprzez sieć doradców agrotechnicznych prowadzi działalność na obszarze całej Polski Północnej i Centralnej, a ostatnim ważnym jej przedsięwzięciem było uruchomienie wiosną ub.r. nowej marki Agrosonic. Pod marką kryją się innowacyjne produkty, które odpowiadają na obecne i nadchodzące wyzwania rolnictwa europejskiego i Europejskiego Zielonego Ładu.

Polish Agro jest częścią jednej z największych grup kapitałowych działających na europejskim rynku rolnym. Jej bezpośrednim udziałowcem jest DAVA Agravis International A/S. Firmy wchodzące w skład grupy należą do wiodących firm rolnych w swoich krajach: m.in. Danii (Danish Agro i Vestjyllandsn Andel) Niemczech (Agravis Reiffeisen AG i Ceravis AG), Finlandii (Hankkija Oy) i krajach bałtyckich (Baltic Agro). W Polsce obok Polish Agro Grupa działa m.in. poprzez firmę Raitech Sp. z o.o. (dealera marki New Holland). W grupie znajduje się też dobrze znana polskim rolnikom firma Blattin (m.in. pasze i produkty do higieny zwierząt).

Czym zajmuje się firma Polish Agro?

Polish Agro oferuje rolnikom sprzedaż kwalifikowanego materiału siewnego, a dzięki bliskiej współpracy z duńską hodowlą Nordic Seed, należącą do grupy Polish Agro, ma bezpośredni dostęp do najnowszych odmian zbóż, rzepaków oraz mieszanek traw.

W ofercie firmy jest szeroka i pełna oferta środków ochrony roślin. Producenci bydła zabezpieczający paszę dla zwierząt znajdą w ofercie mieszanki traw oraz folie i plastyki do ich zabezpieczania i konserwacji. Firma prowadzi całoroczny skup zbóż i rzepaku gwarantując bezpieczeństwo finansowe współpracującym rolnikom i wg deklaracji – najlepsze na rynku warunki i ceny skupu.

Co jeszcze? Nawozy mineralne i wapno w ramach tzw. sprzedaży kontraktowej. To nowość na polskim rynku możliwa dzięki importowi przez Polish Agro dużych ilości nawozów w obrębie basenu Morza Bałtyckiego. To umożliwia oferowanie rolnikom kontraktów zakupowych z odroczonym terminem dostawy. Jest kontrakt po znanej i ustalonej cenie, dostawa na konkretny dzień i płatność po operacji.

image

Kolejnych jubileuszy Polish Agro życzyli Mathiasowi Eisertowi przedstawiciele firmy Intermag: Hubert Kardasz, prezes zarządu Intermag(w środku) i Piotr Lubaszka, dyrektor handlowy firmy (z prawej). To właśnie w dużej mierze produkty tej firmy są w portfolio nowej marki Agrosonic i współpraca rozwija się

FOTO: Marek Kalinowski

Gamę oferty uzupełnia nowa i rozwijająca się marka firmy – Agrosonic i rozwijająca się oferta z linii Agrosonic w grupie mikrobiologicznych preparatów nawozowych, stymulatorów zdrowego wzrostu roślin i użyźniaczy glebowych oraz grupy nawozów dolistnych o wysokiej koncentracji.

image
Burak cukrowy

Nowe odmiany buraka cukrowego na 2024

Marek Kalinowski

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
25. kwiecień 2024 22:43