Na plantacjach Kombinatu Konopnego co roku dużo się dzieje. W agrotrechnice jest jeszcze sporo do przetestowania i usprawnienia, ale Maciej Kowalski zapewnia, że tak naprawdę uprawa konopi nie potrzebuje zbyt wiele uwagiMonika Kopaczel-Radziulewicz
StoryEditorKonopie włókniste w Polsce

Ile rolnik zarobi z hektara konopi włóknistych?

08.05.2023., 09:00h
W ostatnich dwóch latach odnotowano wyraźne spadki w zasiewie konopi włóknistych, w 2022 r. uprawiane były zaledwie na 1786 ha (dane z ARiMR), dla porównania w 2020 roku areał upraw konopi wynosił ponad 3,5 tysiąca hektarów i był to najwyższy wynik od kilkudziesięciu lat.

Maciej Kowalski, założyciel Kombinatu Konopnego, pasjonat i człowiek uparcie dążący do wyznaczonego celu, na początku rozwijał firmę z własnych środków. Ale w listopadzie 2020 roku zdecydował się na sprzedaż 17 proc. udziałów.

Z artykułu dowiesz się:

  • Jakie działania podejmuje Kombinat Konopny, aby zwiększyć areał upraw konopi?
  • Jakie czynniki wpływają na wysokość zysku z uprawy konopi?
  • Czy jest szansa na odbudowę polskiego włókiennictwa?

To już trzecia emisja akcji Kombinatu Konopnego

Podczas pierwszej emisji akcji Kombinatu spółce udało się zebrać 4,2 miliona złotych w 40 minut, co było dużym zaskoczeniem i absolutnym rekordem crowdfundingu w Polsce. Pozyskane pieniądze pozwoliły na realizację założonej strategii. Druga emisja akcji kombinatu w 2021 roku, to kwota 4,5 mln zł przeznaczonych na rozwój. W lutym br., podczas trzeciej crowdfundingowej akcji, spółce udało się pozyskać 4,5 mln zł. Środki będę przeznaczone m.in. na cele marketingowe i doposażenie linii włókienniczej.

Cieszę się, że po tegorocznej emisji akcji będziemy mogli dalej rozwijać się w kierunku włókienniczym, powiem więcej, te środki już ...

Pozostało 89% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
26. maj 2024 10:52