StoryEditorŚrodki Ochrony Roślin

ŚOR: Jaki insektycyd był najczęściej wybierany przez polskich rolników i sadowników w 2018 roku?

17.01.2019., 10:01h
Po sezonie 2018 liderem rynku insektycydów w Polsce pozostaje Mospilan 20 SP. Według Kleffmann,  polscy rolnicy i sadownicy ponownie najchętniej sięgali właśnie po  ten produkt. Miniony sezon nie należał jednak do łatwych zarówno dla rolników, jak i sadowników. Były to utrudnione siewy upraw ozimych, liczne wymarznięcia, później długotrwała susza, a w sadownictwie klęska urodzaju i niskie ceny skupu.

 – Pomimo trudnej sytuacji, która miała również odbicie w niższych nakładach ponoszonych przez rolników na ochronę roślin, nasz flagowy insektycyd Mospilan 20 SP utrzymał swoją pozycję. Cieszy nas to tym bardziej, że w roku 2018 zmagaliśmy się nie tylko z gorszą koniunkturą, ale i z produktami generycznymi (postpatentowymi). Okazuje się jednak, że produkt najwyższej jakości broni się sam. Mospilan 20 SP kolejny rok z rzędu był najchętniej wybieranym insektycydem w Polsce – komentuje Bohdan Strzyżewski, dyrektor sprzedaży w firmie Sumi Agro Poland.

 – Dziś wiemy, że lata badań i wkład, jaki włożyliśmy w rozwój tego produktu nie poszły na marne. Dziękujemy polskim rolnikom i sadownikom za tak duże zaufanie – dodaje Urszula Filipecka, dyrektor marketingu w firmie Sumi Agro Poland. Mospilan 20 SP utrzymał swoją dotychczasową pozycję zarówno w uprawach rolniczych (rzepaku), jak i ogrodniczych.  

Środek nietoksyczny dla pszczół

Insektycyd jest  numerem jeden m.in. w uprawach sadowniczych (jabłoń, wiśnia, czereśnia, grusza, śliwa) i owocach jagodowych (truskawka, malina, porzeczka), zajmuje również wiodącą pozycję w uprawach warzywniczych. Mospilan 20 SP to także niezmiennie drugi najczęściej wybierany produkt do ochrony insektycydowej rzepaku. 

– Sukces Mospilanu to przede wszystkim doskonała substancja czynna w najbardziej stabilnej formulacji SP, która zapewnia najwyższą skuteczność działania. Ważną cechą jest także najlepszy profil bezpieczeństwa dla pożytecznych zapylaczy ze wszystkich dostępnych na rynku insektycydów. Nie mogę również nie wspomnieć o wygodnej formie użytkowej – woreczkach wodnorozpuszczalnych, które wpływają na bezpieczeństwo stosującego oraz 4-letnim terminie ważności produktu – podkreśla Urszula Filipecka.

Oprac. mk (za informacją Sumi Agro Poland)

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. luty 2024 20:19