StoryEditorwiadomości z branży

Spółka Dramiński SA ma nową siedzibę

25.08.2022., 13:08h
Olsztyńska firma produkująca urządzenia elektroniczne dla weterynarii, medycyny i rolnictwa, a przeprowadziła się w czerwcu do nowego budynku w podolsztyńskim Sząbruku, położonym w Warmińskiej Dolinie Krzemowej.

Nowoczesny budynek dla całej załogi Dramiński SA

Budynek o powierzchni 3 tys. m2 mieszczący dwie hale – magazynową i produkcyjną oraz część socjalną został oddany do użytku w kwietniu br. Już w czerwcu przeniosła się do niego cała załoga firmy, licząca 63 osoby, czyli cały zespół badawczo-rozwojowy, sprzedażowo-marketingowy, spedycyjny oraz produkcyjny.

W przestrzeni produkcyjnej zainstalowano nowoczesne urządzenia, takie jak japońska piła do cięcia ceramiki i japońska szlifierka, myjka ciśnieniowa, frezarki CNC oraz tokarki. W nowej sali konferencyjnej będą się odbywać szkolenia z zakresu obsługi, serwisu oraz skutecznej sprzedaży dla blisko 40 międzynarodowych partnerów biznesowych.

Przedsiębiorstwo Dramiński powstało w 1987 roku w Olsztynie i początkowo konstruowało wykrywacze rui dla hodowców lisów, krów i owiec, a później produkty wspierające hodowlę zwierząt, takie jak detektory mastitis i wilgotnościomierze do zbóż. Przełomowym wydarzeniem było rozpoczęcie produkcji przenośnych aparatów USG z ekranem ciekłokrystalicznym Dramiński LCD Scanner w 2001 roku.

Sztandarowy produkt od Dramiński SA: nowoczesne aparaty USG dla weterynarii i medycyny

Obecnie firma produkuje weterynaryjne ultrasonografy z ekranem dotykowym ważące zaledwie 1 kg oraz aparaty USG dla medycyny, jak modele Fast, DermaMed oraz Blue. Rozwija też długofalowy projekt konstrukcji urządzenia wspierającego diagnostykę mammograficzną piersi z wykorzystaniem technologii ultradźwięków.

W 2012 roku nastąpiła zmiana formy prawnej na spółkę akcyjną. Nowym prezesem został Andrzej Wiktorowicz, który przyjął tę funkcję w 2019 roku. Dramiński SA dystrybuuje rozwiązania elektroniczne dla rolnictwa oraz przenośne ultrasonografy do ponad 130 państw na całym świecie. Produkowane urządzenia medyczne posiadają certyfikaty jakości ISO 9001 oraz ISO 13485.

Marek Kalinowski

Za informacją Dramiński
fot. screen z YT Dramiński TV 

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 34/2022 na str. 22.  Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
12. maj 2024 07:16