StoryEditorśrodki ochrony roślin

Fungicyd Amistar Gold Max od Syngenta do stosowania także w zbożach

29.03.2023., 06:03h
Ten fungicyd znany był dotąd głównie producentom rzepaku i buraka cukrowego. Jak informuje firma Syngenta, Amistar Gold Max uzyskał właśnie rozszerzenie rejestracji i od tego sezonu może być stosowany również w zbożach.

Amistar Gold Max – coraz bardziej uniwersalny fungicyd

Produkt można teraz stosować także w ochronie pszenicy ozimej i jarej, pszenżyta ozimego i jarego oraz żyta ozimego i jarego. Rozszerzenie rejestracji o zboża czyni Amistar Gold Max produktem jeszcze bardziej uniwersalnym. Warto bowiem dodać, że oprócz wspomnianego wyżej rzepaku i buraka cukrowego, preparat może być stosowany również w słoneczniku, soi i wielu uprawach małoobszarowych.

Obok szerokiego spektrum upraw, które chroni Amistar Gold Max, zaletą produktu jest także zastosowana w nim innowacyjna Technologia AMISTAR. Zapewnia mu ona niezwykle wysoką skuteczność w walce z chorobami grzybowymi w fazie liścia flagowego oraz efekt zieloności rośliny. Oznacza to, że produkt przedłuża wegetację i opóźnia proces starzenia rośliny, co przekłada się na maksymalizację potencjału plonowania.

Jak działa Amistar Gold Max od Syngenta?

Fungicyd działa wgłębnie i układowo. Preparat stosowany w dawce 1 l/ha zapobiegawczo lub interwencyjnie w fazie od pierwszego kolanka do końca fazy kwitnienia w pszenicy ogranicza rdzę brunatną pszenicy, rdzę żółtą zbóż i traw i na średnim poziomie septoriozę paskowaną liści pszenicy, w pszenżycie rdzę brunatną i na średnim poziomie septoriozę paskowaną liści, a w życie rdzę brunatną żyta.

Amistar Gold Max jest także produktem wygodnym w dawkowaniu i użyciu. W niemal wszystkich uprawach stosuje się go w dawce 1 l/ha. Gotowa formulacja, dzięki której nie ma konieczności mieszania produktu z innymi preparatami, zapewnia duży komfort stosowania. Ponadto obok azoksystrobiny zawarty w składzie difenokonazol pozwala na zmianę użycia triazolu w sekwencji zaplanowanych zabiegów, co jest nie bez znaczenia w budowaniu strategii antyodpornościowej.

Za informacją Syngenta
fot. Pixabay

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 13/2023 na str. 24. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
03. grudzień 2023 20:47