Inazuma dopuszczona do zwalczania skośnika buraczakaJustyna Czupryniak/Canva/Marek Kawalec
StoryEditorInazuma

Jakimi środkami zwalczać skośnika buraczaka? Jakie dawki na ha?

02.07.2024., 09:30h
Producenci buraka cukrowego będą mogli stosować Inazumę 130 WG, Inpower 130 WG i Nepal 130 WG w swoich uprawach. W jakich dawkach?

Inazuma do zwalczania skośnika buraczaka

Skośnik buraczak jest szkodnikiem obecnym w polskich uprawach buraka cukrowego od roku 2019. Działalność tego szkodnika jest szczególnie niebezpieczna dla plantacji i przyczynia się do szybkiego redukowania plonów oraz pogorszenia jakości korzenia. Teraz producenci buraka cukrowego zyskają dodatkowy środek zwalczający szkodnika.

Jak poinformował Krajowy Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, środki ochrony roślin Inazuma 130 WG, Inpower 130 WG i Nepal 130 WG uzyskały rozszerzenie o możliwość stosowania w buraku cukrowym do zwalczania skośnika buraczaka.

Jaka jest zalecana dawka środków Inazuma?

Maksymalna/zalecana dawka dla jednorazowego zastosowania to 0,2 kg/ha.

Kiedy stosować środki Inazuma?

ŚrodKI Inazuma należy stosować po zaobserwowaniu szkodnika od początku zakrywania międzyrzędzi do fazy, gdy korzeń osiąga wymaganą ilość do zbioru z zachowaniem okresu karencji.

Ile zabiegów środkami Inazuma można wykonać w sezonie wegetacyjnym?

W sezonie wegetacyjnym można wykonać maksymalnie 1 zabieg środkami Inazuma. Zalecane jest opryskiwanie średniokropliste, a ilość wody to od 200 do 300 l/ha.

Corgen na stałe dopuszczony do zwalczania skośnika buraczaka

W ostatnim czasie na stałe do zwalczania skośnika buraczaka został dopuszczony Coragen, o czym więcej pisaliśmy w artykule:

image
Uprawa

Coragen na stałe dopuszczony do zwalczania skośnika buraczaka w burakach cukrowych

Oprac. Justyna Czupryniak

Źródło: kzpbc.com.pl

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
19. lipiec 2024 21:48