Pixabay
StoryEditorNowe środki ochrony roślin

Leptosar 200 SL - nowy insektycyd do ponad 40 upraw od CIECH Sarzyna

22.04.2023., 10:00h
CIECH Sarzyna wchodzi w nową kategorię produktów. Spółka wprowadzi na rynek skuteczny insektycyd – Leptosar 200 SL. Produkt jest bardzo uniwersalny, został zarejestrowany do aplikacji w ponad czterdziestu rodzajach upraw.

Insektycyd przeznaczony do stosowania przez użytkowników profesjonalnych, który sprawdzi się także w zastosowaniach małoobszarowych. Swoją skuteczność produkt zawdzięcza acetamiprydowi – znanej i szeroko stosowanej substancji czynnej z grupy neonikotynoidów, znajdującej zastosowanie zarówno w przypadku ochrony upraw rolniczych, roślin sadowniczych, upraw warzyw, jak i szkółek leśnych.

Leptosar skuteczny przeciwko wielu szkodnikom

Leptosar został opracowany z myślą o zwalczaniu szkodników ssących i gryzących, takich jak m.in.: chowacze, mszyce, słodyszek rzepakowy, pryszczarek kapustnik, skrzypionka zbożowa, omacnica prosowianka, owocówka jabłkóweczka, a także zwójki czy wciornastki. Preparat ten zachowuje wysoką efektywność działania względem szkodników będących w różnych stadiach rozwojowych.

W jaki sposób działa nowość na szkodniki od CIECH Sarzyna?

Preparat ma formę koncentratu do sporządzania roztworu wodnego. Na roślinie działa powierzchniowo, wgłębnie i systemicznie. Okres karencji różni się w zależności od rodzaju rośliny uprawnej. W przypadku pomidorów, oberżyny i papryki (w uprawie szklarniowej) wynosi on 3 dni. W ochronie dzikiej jabłoni, gruszy, gruszy azjatyckiej, pigwy pospolitej, nieszpułki zwyczajnej, wiśni, czereśni, brzoskwini, nektarynki, moreli, śliwy, leszczyny oraz orzecha włoskiego – 14 dni. Natomiast m.in. w przypadku rzepaku (jarego i ozimego), kukurydzy, gorczycy (białej, czarnej, sarepskiej), lnu, konopi, soi, maku, słonecznika, dyni, żyta, pszenicy twardej, orkisz i zwyczajnej oraz pszenżyta – zachowanie okresu karencji nie jest wymagane.

W soi, maku lekarskim, słoneczniku i dyni, preparat Leptosar można stosować wyłącznie w uprawach nasiennych (tj. nie na cele spożywcze czy paszowe). Podobne ograniczenia dotyczą konopi i lnu.

 

Za informacją CIECH Sarzyna

fot. Pixabay

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 15/2023 na str. 24. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. październik 2023 20:46