StoryEditor

Micro-Speed Energy - nowy nawóz dolistny od CALDENA

13.05.2023., 11:00h
Firma CALDENA wprowadziła na polski rynek nawóz dolistny specjalnego przeznaczenia. Jest nim biostymulator MicroSpeed Energy z rewolucyjną technologią IRC.

MicroSpeed Energy jest przełomowym odkryciem naukowców w zakresie biostymulacji roślin. Zawiera on dwie unikatowe substancje aktywne: IRC – Inhibitor Rozpadu Chlorofilu, który hamuje degradację chlorofilu oraz kwas pidolowy, który poprawia przyswajanie azotu i zwiększa produkcję aminokwasów.

Na jakiej zasadzie działają na rośliny hormony IRC?

Hormon IRC zapobiega przedwczesnemu rozpadowi cząsteczki chlorofilu, zarówno w wyniku działania stresów (susza, wysokie temperatury, zasolenie), jak i starzenia się roślin. W optymalnych warunkach wzrostu IRC znacząco zwiększa koncentrację chlorofilu i wydajność fotosyntezy.

Dzięki połączeniu dwóch innowacyjnych substancji aktywnych MicroSpeed Energy przedłuża aktywność fotosyntetyczną roślin oraz zwiększa efektywność wykorzystania azotu i neutralizuje nagromadzanie toksycznego amoniaku w warunkach stresowych.

Dzięki biostymulatorom od Caldena rośliny lepiej wykorzystują swój potencjał genetyczny

Stosowanie MicroSpeed Energy wpływa również na wydłużenie okresu wegetacji. Utrzymanie zieloności roślin przekłada się na efektywniejsze wykorzystanie ich potencjału genetycznego. Biostymulator zaleca się stosować w dawce 0,2–0,25 l/ha, w uprawach rolniczych, sadowniczych i warzywnych.

MicroSpeed Energy jest unikatowym biostymulatorem na rynku światowym – w Polsce dostępny wyłącznie u naszych dystrybutorów firmy CALDENA.

 

Marek Kalinowski Za informacją CALDENA

fot. materiały prasowe producenta

Artykuł ukazał się w Tygodniku Poradniku Rolniczym 19/2023 na str. 30. Jeśli chcesz czytać więcej podobnych artykułów, już dziś wykup dostęp do wszystkich treści na TPR: Zamów prenumeratę.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. czerwiec 2024 09:05