StoryEditorBACTIM NUTRI N+

Nowy biostymulator BACTIM NUTRI N+ z rejestracją UE

23.09.2023., 13:00h
Ten flagowy produkt mikrobiologiczny z firmy INTERMAG został oficjalnie zarejestrowany jako mikrobiologiczny biostymulator roślin w Polskim Centrum Badań i Certyfikacji, dzięki czemu ma oficjalną rejestrację w Unii Europejskiej.

BACTIM NUTRI N+ certyfikowany

Otrzymanie certyfikacji potwierdza spełnienie rygorystycznych standardów, wysoką jakość oraz efektywność produktu, która poparta jest wieloletnimi badaniami. Jest to również gwarancja dla użytkowników, że BACTIM NUTRI N+ jest produktem nie tylko skutecznym, ale również bezpiecznym i zgodnym z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1009.

BACTIM NITRO+ wzbogaci roztwór saletrzano-mocznikowy

BACTIM NITRO+ to preparat mikrobiologiczny, przeznaczony do wzbogacania roztworu saletrzano-mocznikowego (RSM) w mikroorganizmy. Zawarte w preparacie bakterie z rodzaju Bacillus wydajnie solubilizują niedostępny dla roślin fosfor, cynk i krzem z depozytu glebowego, które następnie mogą być wykorzystane przez rośliny uprawne. Bakterie mają wysoką aktywność celulolityczną​ i ligninolityczną.

Kiedy można stosować BACTIm NITRO+?

Preparat wpływa na lepsze wykorzystanie azotu ze stosowanego RSM. BACTIM NITRO+ można stosować we wszystkich terminach zgodnych z zaleceniami stosowania RSM i we wszystkich uprawach, gdzie polecane jest stosowanie RSM. Producent rekomenduje stosowanie preparatu w ilości 1 l na 100 l RSM (1% objętościowo w stosunku do RSM).

Obecnie produktów z serii BACTIM jest w ofercie firmy czternaście, a w laboratoriach trwają prace nad rozwojem kolejnych biopreparatów zawierających mikroorganizmy wykazujące wielokierunkowe działanie na glebę i rośliny. To produkty udostępniające roślinom składniki pokarmowe występujące w glebie w formach niedostępnych dla roślin, tj. fosfor, cynk i krzem, wiążące azot atmosferyczny, syntetyzujące związki biologicznie aktywne, np.: enzymy, hormony roślinne, wspierające wzrost i rozwój roślin.

Marek Kalinowski

Za informacją INTERMAG

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. grudzień 2023 18:28