StoryEditorwiadomości z branży

W okresie suszy dobór odmian zbóż i rzepaku ma znaczenie

17.06.2022., 10:06h
Po dwuletniej przerwie PUH Chemirol wznowiło organizację cyklu wiosennych Warsztatów Polowych. Został on zainaugurowany 24 maja w miejscowości Obora niedaleko Gniezna, z dużą dawką wiedzy i liczną kolekcją odmian zbóż i rzepaku.

Tegoroczne Warsztaty Polowe Chemirol pod patronatem „Tygodnika Poradnika Rolniczego” odbywają się w sześciu lokalizacjach: w Oborze, Oławie, Michałowie, Suchodębiu, Mełnie i Nowielicach. W tej ostatniej miejscowości położonej w powiecie gryfickim, seria Warsztatów Polowych będzie miała finał 14 czerwca.

Wysoka frekwencja to głód praktycznej wiedzy

Skupiamy się na odmianach rzepaku oraz pszenicy, żyta i jęczmienia. Na poletkach rolnicy mogą obserwować naszą ofertę, jaką przygotowaliśmy dla nich na kolejny sezon uprawowy, na jesienne siewy br. Prezentacja odmian odbywa się według opracowanego przez nas klucza. W każdej lokalizacji rolnicy mogą sprawdzić te same odmiany zbóż i rzepaku. Nie oznacza to, że nie ma różnic. Prezentujemy między innymi w wybranych miejscach kolekcje odmian kukurydzy. Cieszy nas frekwencja podczas Warsztatów. Przyjechało wielu rolników. Obserwujemy po dwóch latach przerwy duże zainteresowanie i spory głód praktycznej wiedzy – powiedział nam na poletkach w Oborze Krzysztof Bzdęga, dyrektor ds. zarządzania wiedzą w PUH Chemirol.

Na warsztatach zaprezentowano kilkadziesiąt poletek odmian rzepaku i zbóż,...

Pozostało 83% tekstu
Dostęp do tego artykułu mają tylko Prenumeratorzy Tygodnika Poradnika Rolniczego.
Żeby przeczytać ten i inne artykuły Premium wykup dostęp.
Masz już prenumeratę? Zaloguj się
Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
22. kwiecień 2024 02:41