StoryEditorWiadomości rolnicze

Marwit na sprzedaż. Jego cena powala. Za ile można kupić firmę?

24.03.2023., 10:03h
Firma Marwit obecna na polskim rynku od 1993 r. ogłosiła zakończenie działalności w 2021 r. Obecnie dwie firmy należące do spółki zostały wystawione na sprzedaż, za cenę niższą niż kwota zadłużenia. 

Co produkowała firma Marwit? 

Firma Marwit zajmująca się produkcją soków jednodniowych z marchwi oraz wyrobów z warzyw np. surówek, zup i sałatek cieszyła się sporą popularnością na terenie całego kraju. Zakład działający w miejscowości Zławieś Wielka w województwie kujawsko-pomorskim nie narzekał na obroty do czasów pandemii koronawirusa. W 2020 r. firma zaczęła mierzyć się z problemami, którym nie podołała i wstrzymała działalność, by rok później ogłosić jej upadłość.  

Które firmy od Marwit wystawiono na sprzedaż? 

Po ogłoszeniu przez Sąd Rejonowy w Toruniu upadłości firmy Marwit na sprzedaż zostały wystawione dwie spółki: 

  • Marwit Sp. z o.o., której cena wywoławcza to 21 mln zł netto, 
  • Marwit Foods sp. z o.o., której cena wywoławcza to 52 mln zł netto.  

Jak umówić się na spotkanie w sprawie oglądania firmy Marwit? 

Sprawą upadłości firmy Marwit zajmuje się Kancelaria Prawna Zięciak&Współpracownicy, a jej przedstawicielem jest syndyk masy upadłościowej. Zainteresowani kupnem firm mogą umówić się na spotkanie z przedstawicielem syndyku i obejrzeć zakłady o raz maszyny produkcyjne. Oferty zakupu spółek będą przyjmowane do 13 kwietnia 2023 r. w Kancelarii Notarialnej Marzenny Kamińskiej w Toruniu, a ich otwarcie rozpocznie się 14 kwietnia 2023 r. 

Ile wynosi zadłużenie firmy Marwit? 

Jak poinformował portal bankier.pl, spółka Marwit sp. z o.o. jest zadłużona na ok. 97 mln zł, podczas gdy zadłużenie Marwit Foods sp. z o.o. wynosi ponad 86 mln zł. Jedynymi długami spłaconymi przez firmę są te wobec pracowników, które wyniosły łącznie ok. 2,7 mln zł.  

Czy są chętni na kupienie spółek Marwit? 

Na początku lutego 2023 r. sąd wydał zezwolenie na sprzedaż przedsiębiorstwa. Obecnie, pomimo ogromnego zadłużenia firmy Marwit, kupnem spółek jest zainteresowanych 10 podmiotów.  

oprac. Justyna Czupryniak  

źródło: bankier.pl 

fot. archiwum redakcji

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
09. grudzień 2023 09:21