StoryEditorSeminarium rolnicze

Weź udział w seminariach uprawowych

02.01.2023., 17:01h
Jak podejść do nawożenia na wiosnę? Czy można zaoszczędzić na nawozach i nie zmniejszyć plonu? Na uprawę jakich roślin rolniczych warto postawić? to tylko kilka z tematów jakie będą poruszane podczas seminariów uprawowych, które rozpoczynają się już 10 stycznia 2023 roku.

Stała pozycja w kalendarzu spotkań

Seminaria uprawowe „Top Agrar Polska” na stałe już wpisały się w kalendarz specjalistycznych spotkań branżowych. Tradycyjnie na początku stycznia już od ponad 10 lat eksperci dzielą się z rolnikami wiedzą i doświadczeniami. A wyzwań w rolnictwie ostatnio nie brakuje.

Czy możemy zaoszczędzić na nawozach bez konsekwencji dla plonów?

Wysokie ceny nawozów, ograniczenia w ich stosowaniu, a także środków ochrony roślin, zmienne warunki pogodowe – to wszystko stawia przed rolnikami wyzwania w nadchodzącym sezonie, ale także w perspektywie długoterminowej. Czy możemy zaoszczędzić na nawozach bez konsekwencji dla plonów? Jak podejść do nawożenia na wiosnę? Jak jeszcze efektywniej chronić rośliny przy coraz większych restrykcjach? Czy biologiczna ochrona ma przyszłość i co warto wiedzieć o jej stosowaniu? Jakie rośliny uprawiać, aby sprostać wymaganiom unijnych urzędników, klimatu oraz realiom rynkowym?

Na te i wiele innych pytań będą odpowiadać, m.in. prof. Hansgeorg Schὃnbereger z niezależnej firmy doradczej N.U. Agrar i dr hab. Łukasz Sobiech z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Seminaria startują 10 stycznia w Wojciechowie (województwo lubelskie), 11 stycznia zawitają do Prószkowa (województwo opolskie), a kończą 12 stycznia w Poznaniu. Seminarium, które odbędzie się 12 stycznia w Poznaniu, będzie też transmitowane online. Ponadto spragnieni wiedzy mogą zostać w Poznaniu do 13 stycznia, w tej lokalizacji odbędzie się bowiem seminarium jeszcze 13 stycznia.

Gdzie się zapisać?

Aby wziąć udział w seminariach uprawowych, wystarczy wejść na stronę z zapisami: www.seminaria.topagrar.pl, wybrać jeden z pakietów i wypełnić formularz zgłoszeniowy. Cena za udział w seminarium dla Prenumeratorów jest niższa od regularnej o 300 zł i wynosi 170 zł. Cena pakietu premium dla prenumeratorów chcących wziąć udział w dwudniowym seminarium w Poznaniu, łącznie z uroczystą kolacją pierwszego dnia, wynosi 670 zł, dla pozostałych osób – 970 zł. Czytelnicy z mleczarni, jeśli nie mają numeru prenumeratora, oraz wszyscy zainteresowani udziałem w seminariach, którzy mają problemy z rejestracją, proszeni są o kontakt telefoniczny: 61 886 29 6 lub mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Magdalena Szymańska
fot.

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
10. grudzień 2023 05:19