StoryEditorWypadki w rolnictwie

1,5 roczny chłopczyk ranny w takcie naprawy ciągnika. Potrzebna była operacja

06.07.2018., 19:07h
Do groźnie wyglądającego wypadku w rolnictwie doszło w okolicach Brzegu na Opolszczyźnie. 1,5 roczny chłopczyk włożył rękę do środka ciągnika, który był na chodzie. Ranne dziecko trafiło do szpitala, gdzie natychmiast był operowany

Dziecko ranne podczas naprawy ciągnika 

W środę, 4 lipca 2018 r., po godz. 20.00 służby ratunkowe z powiatu brzeskiego (woj. opolskie) zostały poinformowane o wypadku do jakiego doszło w jednym z gospodarstw rolnych w tym powiecie. Młody rolnik miał naprawiać traktor, a obok niego kręcił się jego synek.

–Wstępnie policjanci ustalili, że podczas gdy mężczyzna naprawiał traktor, jego 1,5 roczny syn włożył rączkę do środka maszyny i został zraniony. Chłopczyk został przewieziony do szpitala i jeszcze wczoraj zoperowany – informuje sierż. szt. Patrycja Kaszuba, oficer Prasowa Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Z jej zapewnień wynika, że na szczęście życiu i zdrowiu chłopczyk nic już nie zagraża. Obecnie mundurowi badają okoliczności tego wypadku.  

Rolnicy powinni pamiętać o bezpieczeństwie, zwłaszcza w czasie żniw

Policjantka przy okazji apeluje do rolników, aby zwracali szczególną uwagę na to co robią dzieci, zwłaszcza w czasie żniw, kiedy w rolnictwie jest jeszcze więcej zagrożeń niż zazwyczaj. 

– Nie dajmy się zwieść rutynie i zawsze miejmy na oku bawiące się na podwórku dzieci. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, nie śpieszmy się, a kiedy jesteśmy zmęczeni warto prace odłożyć, odpocząć i dokończyć następnego dnia. My dorośli, wystrzegajmy się nieodpowiedzialnego zachowania, nie dopuszczajmy naszych nieletnich dzieci do obsługi i prowadzenia pojazdów i maszyn rolniczych. Może być to dla nich, a także innych osób, śmiertelnym zagrożeniem – przekonuje Patrycja Kaszuba.  

Paweł Mikos

Fot. Pixabay (zdjęcie poglądowe)

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
28. listopad 2023 15:32