StoryEditorWiadomości rolnicze

16-letni rolnik w ogromnym ciągniku ściął słup. 65 tys. gospodarstw bez prądu

05.08.2022., 20:08h
Niemożliwe? A jednak. 16-latek prowadząc ogromny ciągnik na gąsienicach uprawiał pole, kiedy nagle wjechał w słup energetyczny. Siła uderzenia była tak duża, że słup złamał się jak zapałka. Na skutek tej kolizji aż 65 tys. gospodarstw domowych zostało pozbawionych prądu.

W niemieckiej wiosce Weilerswist-Kleinvernich w Nadrenii Północnej-Westfalii 16-letni rolnik z powiatu Rhein-Sieg wjechał ciągnikiem w słup wysokiego napięcia, który runął na maszynę prowadzoną przez mężczyznę. Nieuwaga kierowcy doprowadziła do awarii prądu w kilku powiatach.

Nadrenia Północna-Westfalia: młody rolnik wjechał ciągnikiem w słup energetyczny 

Jak informują niemieckie media, w czwartek 4 sierpnia 2022 roku nad ranem 16-letni rolnik udał się na pole, by uprawić ziemię po żniwach. W pewnym momencie wjechał ciągnikiem gąsienicowym w słup wysokiego napięcia, doprowadzając do jego zawalenia i odcinając od prądu 65 tys. mieszkańców okolicznych powiatów m.in. w powiecie Euskirchen w gminach Zülpich i Weilerswist.

Przewrócenie słupa doprowadziło również do zakłóceń sieci telefonicznych, przez co wykonywanie połączeń było niemożliwe przez kilka godzin. Około godziny 17:00 awaria została naprawiona.

3 osoby zostały ranne

Awaria, do której przyczynił się szesnastolatek, mogła mieć o wiele gorsze skutki niż brak prądu w kilku powiatach. Jak się okazuje, sam rolnik na szczęście nie odniósł większych obrażeń, a tylko powieżchowne rany. Jednak linie energetyczne, które zostały zerwane przez przewrócony słup, spadły na drogę powiatową biegnącą równolegle do pola. 

Z informacji przekazanych przez niemiecką policję wynika, że w trakcie awarii w jedne z leżących na drodze kabli wjechał samochód, w którym znajdowało się dwoje pasażerów. 50- oraz 51-latkowie, którzy jechali tym autem zostali lekko ranni. 

Jak doszło do tego, że rolnik wjechał w słup?

Nie znane są dokładne przyczyny zdarzenia. Możliwe, że rolnik skupił swoją uwagę na uprawie pola, zapominając o otaczającej go infrastrukturze, a może zaufał nawigującemu ciągnik urządzeniu GPS, które mogło wprowadzić maszynę wprost na słup.

oprac. Justyna Czupryniak
Źródło: topagrar.com

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
24. luty 2024 03:32