StoryEditorPożar

23 tys. kurczaków spłonęło w pożarze kurnika. 2 mln zł strat

09.06.2020., 20:06h
W Leszczance w woj. lubelskim spalił się kurnik a z nim ok. 23 tys. kurczaków. Właściciele fermy oszacował straty na ponad 2 mln zł. Policja już ustaliła jaka mogła być przyczyna tego tragicznego pożaru.

Pożar kurnika w Leszczance

Informację o pożarze w Leszczance dyżurny łukowskiej komendy policji dostał w poniedziałek 8  czerwca 2020 roku przed godziną 20. Ze zgłoszenia wynikało, że pali się murowany budynek – kurnik, w którym hodowane są kurczaki.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce ustalili, że spłonął kurnik, w którym znajdowało się około 23 tys. kurczaków.

 

Uderzenie pioruna doprowadziło do pożaru w gospodarstwie?

 Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu pożaru policjantów wynikało, że do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w wyniku uderzenia pioruna w dach budynku.  

Tego dnia, wieczorem nad gminą Trzebieszów przeszła burza z obfitymi opadami deszczu i wyładowaniami atmosferycznymi. Ze wstępnych szacunków wynika, że straty jakie ponieśli właściciele fermy drobiu przekroczyły 2 mln złotych.

Teraz prowadzący postępowanie będą ustalali szczegóły i okoliczności zdarzenia. Sprawdzą, co faktycznie było przyczyną pożaru. W prowadzonym postępowaniu kluczowym będzie dowodem będzie zapewne opinia biegłego z zakresu pożarnictwa.

 

Krzysztof Janisławski
Źródło: KWP w Lublinie
Fot. Policja

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
18. maj 2024 01:42