StoryEditorPolicja

25-letni recydywista spalił rolnikowi stodołę i ciągnik

18.03.2021., 07:03h
Trzymiesięczny areszt to dopiero początek dla 25-letniego podpalacza recydywisty. Mężczyźnie, który podłożył ogień pod stodołę w gminie Włoszczowa grozi nawet 7 lat odsiadki. W wyniku pożaru rolnik stracił nie tylko budynek, ale także ciągnik i przyczepę rolniczą.

Włoszczowa. Nocny pożar stodoły w Czarncy

W sobotę, 13 marca, około godziny 23:20 jednostki straży pożarnej zostały postawione w stan alarmu. Otrzymano zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Czarnca (woj. świętokrzyskie). Na miejscu stwierdzono, że pożarem objęta jest cała drewniana stodoła, w której zmagazynowana jest duża ilość siana oraz ciągnik rolniczy wraz z przyczepą.

Ogień strawił cały budynek i przedmioty, jakie wewnątrz niego się znajdowały. Rolnik utracił tym samym ciągnik oraz przyczepę. Straty wstępnie oszacowano na 60 tys. zł.

Policja złapała podpalacza

Mundurowi z Włoszczowa bardzo szybko wpadli na trop osoby, która podejrzewana jest o podłożenie ognia pod stodołę. Już w kilka godzin po pożarze mieli ją w swoich rękach. Podpalaczem okazał się 25-latek z powiatu włoszczowskiego. Decyzją organów ścigania trafił do tymczasowego aresztu na najbliższe trzy miesiące.

Z uwagi, iż 25-latek działał w warunkach recydywy grozi mu kara do 7 lat pozbawienia wolności” przekazuje świętokrzyska policja.

Michał Czubak
Fot. OSP Czarnca; KPP Włoszczowa

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
30. wrzesień 2023 09:08