fot. KPP Swidnica
StoryEditorPolicja

33-latek przemalował Ursusa na niebiesko. Grozi mu 15 lat więzienia, bo ciągnik był kradziony

16.10.2022., 16:10h
Nawet 15 lat pozbawienia wolności grozi 33-latkowi z Ząbkowic Śląskich (woj. dolnośląskie). Mężczyzna miał nadzieję, że pomysł przemalowania skradzionego Ursusa przejdzie. Nie przeszedł. Jednak to nie wszystko, co 33-latek ma na sumieniu.

Świdnica. Ukradł ciągnik rolniczy i dla zmylenia policjantów przemalował go na niebiesko

Pod koniec kwietnia do policjantów z Marcinowic (woj. dolnośląskie) wpłynęło zawiadomienie o kradzieży z włamaniem do jednej z posesji. Skradziony został ciągnik rolniczy marki Ursus. Właściciel wycenił pojazd na 25 tys. zł. Traktor odnalazł się na terenie gminy Ząbkowice Śląskie, tyle tylko że w nowym kolorze – niebieskim.

- Na pewno nie można odmówić mieszkańcowi powiatu ząbkowickiego kreatywności. Wpadł on bowiem na pomysł, jak ukryć nielegalne pochodzenie ciągnika rolniczego. Przemalował pojazd na kolor niebieski celem ukrycia jego oryginalnego żółtego koloru, a poza tym dokonał jeszcze kilku innych przeróbek, takich jak zamontowanie nowych błotników, reflektorów czy montaż nowej kierownicy – przekazują policjanci z Świdnicy.

Mistyfikacja się nie powiodła. Złodziejowi grozi do 15 lat pozbawienia wolności

Policjanci wytypowali osobę, która mogła ukraść ciągnik. Trop okazał się trafny. Na posesji 33-latka odnalazł się traktor i kilka innych rzeczy. - W toku przeszukania posesji 33-latka zabezpieczono również dwa inne pojazdy, w których posiadanie wszedł w wyniku przestępstwa. Ich właściciel nie był jeszcze świadomy, że zostały skradzione i zaparkowane na posesji „pomysłowego” mieszkańca powiatu ząbkowickiego. Wartość fiata 125p oraz motocykla marki SHL właściciel oszacował na kwotę 42 tysięcy złotych – wymienia świdnicka policja.

Sam zaś 33-latek parał się uprawą, konopi indyjskich. Na strychu oraz w pokojach, a także w obrębie posesji, policjanci odnaleźli łącznie 3,6 kg narkotyku.

33-latek usłyszał kilka zarzutów. Łącznie za więziennymi kratami może spędzić nawet 15 lat.

Michał Czubak
Fot. KPP Świdnica

Warsaw
wi_00
mon
wi_00
tue
wi_00
wed
wi_00
thu
wi_00
fri
wi_00
01. czerwiec 2023 09:40